Česká divize

Fotbalisté krumlovského Slavoje se po třech výhrách v řadě vyhoupli už na čtvrté místo průběžné tabulky divizní skupiny A, ale v sedmém dějství mají před sebou velmi tvrdý oříšek k rozlousknutí. Dnes totiž slavojáci v druhém jihočeském derby sezony změří na domácím trávníku síly (od 16.30) s neoblíbeným soupeřem, na kterého moc neumí. Čížovští sice aktuálně se ziskem osmi bodů okupují až deváté místo, ale v minulém ročníku jim například zelenobílí v obou vzájemných zápasech nevstřelili ani branku a obě partie shodným výsledkem na podzim venku i v jarní odvetě doma v poměru 0:1 prohráli…

„Čížová má stále velmi zkušený tým plný i ligou ostřílených třicátníků, proti kterému nám to nejde. V našem manšaftu ovšem je po třech výhrách vidět pohoda, na tréninku ze všech kluků čišelo odhodlání a je na čase to změnit. Každá série jednou končí, a proč by se to nemělo povést právě teď?" klade si řečnickou otázku krumlovský kouč Jiří Svoboda, jenž povede své svěřence do prestižního souboje s otevřeným hledím, i když nebude mít k dispozici kompletní kádr. „Mimo hru je pět hráčů základu. Beránek se svalovým zraněním sice už začal s lehkým tréninkem, ale nebudeme nic riskovat a ještě ho necháme odpočinout. Podobné platí i pro Vacka, který se zranil v prvním kole a od té doby je na marodce. Dlouhodobě jsou zranění i Pintér s Dudákem a Špát, stejně jako minule, nebude vinou školních povinností," vypočítal trenér a ještě dodal: „Musíme hrát trpělivě, pohlídat si silnou ofenzívu soupeře, nedostat gól a směrem dopředu Čížovou něčím překvapit."

I. A třída

Šesté podzimní dějství druhé nejvyšší oblastní soutěže přináší v béčkové skupině s trojlístkem zástupců regionu druhé okresní derby sezony. Dnes průběžně se sedmi body osmý Velešín vyzve na svém trávníku první a v tomto ročníku stále neporažený kaplický Spartak. V minulém ročníku nejprve na podzim v prvním zápase Kapličtí zvítězili vysoko 7:1, ale v jarní odvetě se body ve Velešíně dělily po výsledku 2:2. Jak tomu v jednom z derby taháků víkendu bude dnes?

Zbývající okresní zástupce, v tabulce sedmý FK Nová Ves/Brloh, jede dnes na hřiště jedenácté Dobré Vody.

I. B třída

V nejnižší krajské soutěži najdeme v šestém pokračování další trojlístek okresních derby.

Patrně největší pozornost bude dnes upřena do Horní Plané, kde v sezoně stále neporažená a v tabulce čtvrtá domácí Smrčina ve šlágru kola vyzve průběžně druhý Frymburk, na který ztrácí jediný bodík. V minulém ročníku ve vzájemných soubojích dominovali Hornoplánští (na podzim doma 4:0, v jarní odvetě venku 5:1), ale tentokrát se čeká vyrovnanější bitva.

Ke druhému dnešnímu derby se proti sobě  pod Kletí postaví průběžně desátá Křemže a páté Větřní, jež se také pyšní dosavadní sérií bez prohry. V minulé sezoně Křemežší doma po velkém boji vyhráli těsně 3:2, v jarní odvetě, která se vinou nezpůsobilých terénů hrála na třeboňské umělce, se soupeři rozešli smírně po výsledku 1:1. Dnes jsou ovšem papírovými favority v pohodě hrající Větřínští.

Do třetice se na okresní derby půjde zítra v okresním městě, kde průběžně osmá rezerva českokrumlovského Slavoje přivítá na svém trávníku posledního a dosud nulového nováčka z Přídolí. Zde by jakýkoliv jiný výsledek než výhra domácích byl velkým překvapením.

Okresní přebor

Překvapivý lídr z Černé hostí Dolní Dvořiště. V taháku pátého kola pak rovněž neporažený přeborník z Kájova zavítá dnes na hřiště třetích Malont.