Velešínský nováček figuruje v poločase s pouhými deseti body až na dvanáctém místě tabulky…

„Pohled do tabulky pro nás není moc lichotivý. I mé představy byly odlišné, a to že získáme na podzim nejméně patnáct bodů. A proč je nemáme? Příčinou byla malá produktivita, mnoho obdržených branek a celková naivita v obranné fázi, kterou musíme zlepšit," jasně říká velešínský kouč a pokračuje v rozboru: „Další příčinu nepovedeného podzimu vidím ve zranění několika klíčových hráčů už před sezonou. Nepříznivé výsledky sice mnohdy nevyjadřovaly skutečný průběh zápasů, ale následně pak měly vliv na celkovou atmosféru v mužstvu a bohužel i na tréninkovou morálku. Herně lepší byla u nás první polovina podzimních zápasů. Nejlepší výkony jsme podali na hřišti budějovické Lokomotivy a ve Vacově. Naopak, vyloženě se nepovedl hned první zápas doma se Slávií a pak druhý poločas v Nové Bystřici," říká Roman Rozkošný.

Dojde v zimní přestávce ke změnám ve velešínském týmu?

„Změny v kádru nebudou nijak velké. Těžko shánět nové posily ve složité ekonomické situaci, a tak hlavně netrpělivě čekáme na uzdravení Trummera, Petra a Jirského, kteří by se snad do jara měli dát dohromady po nepříjemných zraněních. S nadějí pak očekáváme příchod dvou až tří hráčů, kteří by měli být snad přínosem. U týmu zůstávám já i asistent Standa Kysela, důvěru jsme od vedení oddílu pro jaro dostali," těší trenéra.

Co čeká Velešín v zimě a jak vidí trenér vyhlídky týmu do jarních odvet?

„Přípravu zahájíme poslední týden v lednu. Před tím už budeme chodit jednou týdně do haly. Následně chceme odehrát pět až šest  zápasů s dobrými soupeři,  žádného  zimního turnaje se ale nezúčastníme. V únoru bychom rádi jeli na soustředění k Lipnu, nejen kvůli kondici, ale i kvůli partě. A odvety? Pro jaro jsem optimista! Věřím v lepší výsledky, tým na to má, půjdeme nahoru," odhodlaně uzavírá trenér Roman Rozkošný.