Vítěz základní části Rudolfov, který první utkání doma prohrál 3:6, se po bezbrankové první půli ujal vedení v 27. minutě zásluhou nejlepšího střelce základní části Benáta, ale Adria dokázala za tři minuty srovnat. Rozhodnutí přinesla 34. minuta a trefa Hrice, protože další šance už se ani jednomu týmu zúročit nepovedlo. Třetí utkání, které s definitivní platností určí postupujícího do semifinále, se bude hrát v sobotu 25. února v hale budějovické Lokomotivy (19 hodin).

Bombarďáci z Větřní po úvodní porážce 2:5 s Chemcomexem chtělo vykřesat naději a sérii prodloužit až do třetí bitvy, ale zápas skončil stejným výsledkem jako ten první a z postupu se po zásluze radovali Pražané.

„Hosté přijeli s taktikou dobře bránit a čekat na naše chyby. To se jim vyplnilo již ve 4. minutě a od té doby měli stále navrch jak ve hře, tak i ve skóre. Naší slabinou je proměňování šancí. Hosté mají tuto dovednost zvládnutou a proměnili vše, co jsme jim nabídli. Výsledek hovoří jasně,“ konstatoval šéf větřínského klubu Karel Klabouch.

Adria Kladno – PCO Rudolfov 1:2 (0:0)
Branky: 30. Sláma – 27. Benát, 34. Hric. ČK: 0:1 (Benát). Chyby: 9:6.
Rudolfov: Lerch, Pouzar, Benát, Sláma, Jasanský, Hric, Pecka.
Stav série: 1:1.

Bombarďáci Větřní – Chemcomex Praha 2:5 (1:3)
Branky: 14. a 32. Bauer – 3. a 17. Fichtner, 13. Sop, 26. Havrda, 36. Demyanchuk. ŽK: 1:0. Chyby: 6:7.
Větřní: Šilhán ml. - Carda, Bordač, Bauer, Sláma, Cais, Vávra, Kališ, Krenauer, Weinhard.
Konečná stav série: 0:2.

Další výsledky
Zlín – Varnsdorf 4:3, první zápas 5:8, stav série 1:1
Moravská Třebová – Polička 1:0, první zápas 2:5, stav série 1:1.