Fotbalisté divizního krumlovského Slavoje momentálně prožívají nejtěžší týden letošní zimní přípravy. Ve středu v podvečer se slavojáci v tréninkovém centru na Složišti v přípravném testu postavili ligovému týmu budějovického Dynama.

Dynamo ČB – Č. Krumlov 3:0 (1:0)

Po dvou penaltách a brance v poslední minutě favorit rozhodl o předpokládané výhře nad snaživými slavojáky. Krumlovští borci se ovšem prezentovali poctivým výkonem a rozdíl čtyř tříd zdaleka nebyl znát. Ligisté bez zraněných a nemocných hráčů vynikali běhavostí a elastičností, ale k vyloženým příležitostem je pozorná defenzíva Slavoje téměř nepouštěla. Krumlovskému týmu zbývaly síly i na ataky. Je však trochu škoda, že respekt mladých slavojáků přece jen tentokrát potlačil jejich tradiční kombinační mezihru.

Slavojáci sice ve středečním testu vyslali první střely na branku, ale Wagner i Novák byli nepřesní. Mezitím stačil Kabele odvrátit v těsné blízkosti branky nebezpečí před Škodou. Pozorný brankář Beránek s přehledem sbíral balóny ve vápně a chytal střely soupeře. Ve 25. minutě odcentroval Kabele na Wagnera, ale jeho hlavička jen olízla břevno. Ve 39. minutě vůbec poprvé v zápase Krumlovští propadli ve středu hřiště, rychlý atak Kaloda hasili faulem a penaltu s přehledem proměnil Volešák – 1:0. O chvíli později domácí srovnali účet na nastřelená břevna, a to po hlavičce Kaloda. Hosté odpověděli nadějným průnikem V. Beránka do vápna, ale akce skončila jen rohem.

Druhý poločas byl poznamenán četným střídáním a nebezpečných akcí ubylo. Budějovičtí se potom lehce dostali ke druhému gólu, když Linhart s benevolencí rozhodčího odstrčil ve výskoku Housku, sebral mu balón, následně byl faulován a další penaltu zužitkoval Kladrubský – 2:0. V poslední minutě hosté zapomněli ve vápně na Řezáče, který snadno usměrnil míč do sítě na konečných 3:0.

Přes prohru ovšem zaslouží hráči Slavoje kolektivní pochvalu za přístup a zodpovědný výkon v těžkém zápase s prvoligovým soupeřem.

Fakta – branky: 39. Volešák z penalty, 77. Kladrubský z penalty, 90. Řezáč, hráno bez karet, řídil rozhodčí Jech.

Sestava Slavoje ČK: Š. Beránek (46. Trnka) – Kabele (61. Čabaj), Klivanda, Dudák (61. Houska), Dvořák (55. Hrabík) – Kroupa (46. Persán), Novák (55. Rozkošný), Wagner (72. Novák), V. Beránek (55. Fatura) – P. Svoboda (46. Žilenko), Rosůlek (61. Vnuk).

Ihned po zápase se slavojáci přesunuli na soustředění do Černé v Pošumaví, které potrvá až do nedělního poledne.

Od Lipna nám asistent Zdeněk Šváb hlásil: „S Dynamem to byla obrovská škola hlavně pro naše mladíky, kteří ještě na podzim hráli krajský přebor dorostu nebo první třídu. Soupeř byl pochopitelně lepší, ale příprava na výborné umělce se všem líbila. Teď už dostávají do těla v Černé. Máme tu jedenadvacet hráčů, trénuje se každý den dvoufázově a večer je regenerace. Další přípravu hrajeme ve čtvrtek na Hluboké proti domácímu týmu krajského přeboru."

František Lippl, Karel Vosika