V oblíbené rubrice námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy čtenářů.

V sezoně 2014/15 je naším glosátorem zkušený frymburský hráč Václav Tomka. Dnes nám dvaačtyřicetiletý matador k zápasům šestého jarního tipovacího kola E.ON Tip Ligy řekl:

Frymburk – Malonty (I.B třída): „Poslední Malonty po příchodu zkušeného brankáře Pepíka Bílého sice zaznamenaly pár zajímavých výsledků a bodově se dotáhly na předposlední Křemži, ale v minulém kole opět doma prohrály, tentokrát se silnými Trhovými Sviny. Frymburk sice v Horní Plané v prvním poločase dominoval, vedl už o dva, ale pak jsme nepochopitelně polevili, dostali dva laciné góly a přišli po remíze 2:2 o plánované tři body. Hlavně při druhé brance to vypadalo, že si Mára Vítek v brance nazul lyžáky místo kopaček a na výstavní trefu Honzy Koritara do šibenice pouze dohlížel přikovaný k brankové čáře. Za ten gól ale spíš mohla obrana, než on. Máme sice po zranění Budíka a Koršaly drobné problémy se sestavou, jelikož hlavně Eržova energie nám v Plané hodně chyběla. Lavička náhradníků bude ale opět silná, tak nemůžu tipovat nic jiného, než jedničku!"

Č. Krumlov B – Křemže (I.B třída): „Svěřencům Jardy Šticha se nedaří a nepovedl se jim už třetí zápas v řadě, když před týdnem dostali čtyři branky v malém derby v Kaplici. Ale i tak má Slavoj o dvaadvacet bodů víc, než jeho soupeř. Předposlední Křemži se nedaří dlouhodobě a s pouhými sedmi body bojuje s Malontami asi už jen o černého Petra. Na kom by se tedy měl Slavoj znovu rozjet, když ne doma na zadrhnuté Křemži. Sice jsem nedávno říkal, že i s posledním si doma Krumlov snadno poradí, ale nebyla to pravda a Malonty vezly domů bodík. Tentokrát Krumlovákům budu věřit znovu, možná i proto, že křemežský trenér Žora Filip si prý jede raději vyčistit hlavu na ryby. A tipnu, že se znovu trefí Honza Peťule, který skóroval i v Kaplici, kde patřil k nejlepším hráčům Slavoje."

Kájov – Vyšší Brod (OP): „Brod hraje na jaře v excelentní formě, naposledy doma lehce porazil béčko Velešína 4:1, dostal se v tabulce na třetí místo a Kájovu, který minule překvapivě padl ve Zlaté Koruně, už dýchá na záda. Záleží na tom, v jaké sestavě Kájov nastoupí. Tady to totiž trenéru Mírovi Grabcovi začalo pravděpodobně malinko skřípat v motoru a superveterán Áda Němec měl prý před týdnem málem v kabině náběh na infarkt…, když se na to pár kluků ze sestavy, slušně řečeno vybodlo. Kájovu ale tentokrát opět věřím, doma podruhé v sezoně rozhodně neprohraje."

Frymburk B – Černá (OP): „Černá na jaře potvrzuje podzimní skvělou formu a s výjimkou Velešína válcuje jednoho soupeře za druhým. Naposledy si na svém trávníku v pohodě poradila s Dolním Dvořištěm, ač jsem si myslel, že jí Dolňák aspoň trochu potrápí. Naše Benfika naposledy sice prohrála s Chvalšinami, které pokud si udrží současný standard a hráče, tak jsou pod drezůrou Petra Maurera do roka a do dne zpátky v první třídě, ale pod novou taktovkou Lukáše Matúše a Pepy Micáka se i my prezentujeme celkem pohledným fotbalem a jsme podle mě schopni v okrese porazit kohokoli! A na koho jiného se hecnout víc, než na lídra tabulky. Do sestavy se vrátí snajpr Jirka Opekar, který chytá formu jak za mlada, po zranění Jirka Vinecký a hlavně motorová myš Martin Juhaňák, který ve Chvalšinách chyběl nejvíc. Musíme se postarat, aby ofenzivní trio baníkovců Haviernik, Sivák a Koza nedostalo ani metr prostoru – a pak s nadupanou Černou doma nepadneme!"

Větřní B – Světlík (OS): „Tak tohle je okresní El Clásico, jasný šlágr kola! Větřní je první, Světlík o dva body za ním druhý. Naštěstí zúčastněných tohle vyhrocené derby píská nekompromisní sudí Toník Petroušek, a ten si pořádek na pažitu vždycky pohlídá! Počítám, že za rezervu Větřní si zase půjde zahrát střelec Milan Homer, který za něj naposledy dvakrát skóroval. Pečky si pohlídají produktivního Ondru Dědiče, potvrdí pozici lídra, doma vyhrají a v tabulce soutěže si upevní vedení."