Umělá tráva na sezimoústeckém Soukeníku byla v neděli po obědě dějištěm přípravného duelu jihočeských zástupců v celostátních fotbalových soutěžích. Rezerva domácího klubu FC MAS Táborsko, která hraje ČFL, si přizvala na generálku před startem jarní části soutěže divizní Slavoj Český Krumlov.

FC MAS Táborsko B - FK Slavoj Český Krumlov 3:3 (1:0)

Slavojáci během celého zápasu dotahovali těsné domácí vedení. Táborsko odskočilo v prvním poločase díky proměněné penaltě, Krumlovským se ale vždy povedlo vyrovnat. Utkání nakonec skončilo smírně 3:3, když se o všechny trefy hostujícího celku postaral středopolař Václav Novák.

„Bylo to vyrovnané utkání, my jsme však měli dvě gólové šance navíc. Je důležité, že jsme si před startem vyzkoušeli kvalitního soupeře, jelikož sestavu domácích doplnilo pět pendlů z áčka. Rád bych vyzdvihl výkon Nováka, který hattrickem podtrhl kvalitní výkon celého týmu,“ nechal se slyšet trenér FK Slavoj Václav Domin.

Sestava Č. Krumlova: Votýpka (46. Říha) - Švec (46. Carda), Dudák, Svoboda (85. Strapek), Mravec - Wagner, Persán (80. Sekyra), Kabele, Novák (70. Neckář), Tůma (80. Hofmann) - Beránek.

Slavojáky v tomto týdnu čekají závěrečné tři tréninky před začátkem jarních bojů o udržení divize v Českém Krumlově. „Hrubá příprava je za námi, a tak jsme již přešli na herní tréninky zaměřené na kombinaci a práci s míčem. Především kvituji, že se nám dosud nikdo nezranil,“ komentoval Domin.

Lodivod krumlovského A týmu si moc dobře uvědomuje zodpovědnost, která na jeho tým doléhá: „Jaro bývá vždy těžší než podzim. Úvodní kola, v nichž máme poměrně těžký los, ukážou, jak jsme připraveni. Pokud zůstane mužstvo pohromadě, tak věřím, že nám sice přibudou nějaké šediny, ale budeme se rvát o každý bod. Ambice jsou jasné – udržet mužstvo v divizi,“ dodal odhodlaně v rozhovoru Deníku trenér Václav Domin.

Závěrem dodejme, že sobotní utkání o konečné pořadí v devátém ročníku Hlubocké zimní ligy s Boršovem nad Vltavou, do kterého slavojáci nasadili svůj dorostenecký tým doplněný o hráče rezervního mužstva Lacha, prohráli českokrumlovští fotbalisté 2:5 a skončili na šestém místě.