Rudolfov – Kaplice 7:0 (4:0)

Domácí vstoupili do záchranářského duelu s velkým nasazením a odhodláním, což se o hostujících hráčích říci nedá. Už v 7. minutě trefil tyč Le, hrající na nezvyklém postu levého obránce. Mrzet ho to však příliš dlouho nemuselo. V 8. minutě po centru z pravé strany hlavičkoval zcela osamocený Hlubocký a poslal míč přesně k pravé tyči Štěpánkovy svatyně – 1:0.

Neuběhla pak ani další minuta – a už to bylo o dvě branky. Po rohovém kopu se prakticky jako přes kopírák hlavou trefil dorostenec Martin Hrabík – 2:0. V obou případech měli domácí hráči dostatek prostoru a času k přesnému zamíření.

V 18. minutě se k hlavičce dostal mladičký Bašta, ale ten mířil mimo branku Spartaku. Na druhé straně měli hosté výhodu trestného kopu, ale proti střele Krauskopfa nemusel brankář Pešula zasahovat.

Ve 28. minutě poslal nevybíravým zákrokem k zemi unikajícího Hejnu domácí Faktor, za což si od hlavního arbitra vysloužil žlutou kartu. Hosté zahrávali standardní situaci, jenomže následně se do brejkové situace dostali Rudolfovští, Dvořák utekl po levé straně všem bránícím hráčům, kteří se mu postavili do cesty, pronikl do vápna a překonal brankáře Štěpánka – 3:0.

Další nedůraz při bránění a lehkovážný přístup Kapličtí předvedli ve 33. minutě, kdy dali až příliš volného místa a prostoru Dvořákovi, po jehož individuální akci se v koncovce zblízka prosadil podruhé v zápase Hrabík – 4:0.

Poté se po rohu dostali do zakončení hosté, Faltus rozehrál nakrátko na Hejnu, jenomže křížná střela skončila nad břevnem Pešulovy branky. Poslední příležitost poločasu měl na kopačce domácí Bašta, ale z otočky branku Spartaku minul.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Rudolfovští se čtyřbrankovým náskokem v kapse hráli uvolněně, s chutí a šance na jejich straně přibývaly. Naproti tomu hosté dál pokračovali v mdlém výkonu, který toho s fotbalem příliš společného neměl.

V 53. minutě zahrával trestný kop z pravé strany Syrovátka, do zakončení hlavou se dostal Le, branku hostů však minul. V té samé minutě středem pronikl kaplický Kačírek, jeho střela však skončila nad břevnem domácí svatyně. Hosté měli největší příležitost ke skórování o dvě minutky později, kdy Kolek zahrával standardní situaci, přesným centrem našel nabíhajícího Gondeka, který z levé strany pálil velice tvrdě, ale Pešulu prostřelit nedokázal. Domácí gólman s notnou dávkou štěstí míč vytěsnil mimo tyče.

V 57. minutě měli trestňák i domácí, od střídaček rozehrál Čapek, míč směřoval pod břevno, ale pozorný Štěpánek se překvapit nenechal. O chvíli později po dalším přímém kopu se do šance dostal opět Čapek, ale Štěpánek znovu skvěle zakročil a domácí dostali výhodu rohového kopu. Po centru od levého rohového praporku se na přední tyči hlavou prosadil Baščevan – 5:0.

Po hodině hry pokoušel střelecké štěstí přízemní ránou z přímého kopu kaplický Kolek, ale Pešula byl pozorný. Domácí gólman pak o chvíli později přesným pasem za kaplickou obranu nastartoval do sólového úniku Baštu, jenomže hrdinou okamžiku byl hostující gólman, který střelecký pokus domácí hráče dokázal lapit. V 74. minutě to byl znovu Bašta, kdo měl gól na kopačce, jenomže znovu ztroskotal na Štěpánkovi, nicméně míč se k němu zpět odrazil, domácí útočník našel lépe postaveného Syrovátku, který přidal již šestý gól – 6:0.

O několik minut později byl k vidění další z mini soubojů mezi domácím útočníkem Baštou a gólmanem Štěpánkem a stejně jako v předchozích případech byl úspěšnější hostující brankář. Pět minut před koncem však již střídající Šrámek upravil na 7:0.

Poslední příležitosti zápasu měli hosté, když Kačírek uvolnil Faltuse, ale ten ve skluzu poslal míč jen do vybíhajícího Pešuly. Po následném centru od rohového praporku se k odraženému míči dostal Kolek, ale přízemní ránu rudolfovský gólman zachytil. Závěrečný hvizd, který přišel nedlouho poté, ovšem byl pro hosty doslova vysvobozením…

Domácí zcela zaslouženě vysoko zvítězili. Kapličtí nepředvedli nic, co by mělo společného s fotbalem. Prohrát zápas se může, ale ze hřiště se musí odcházet se vztyčenou hlavou a s vědomím, že jsem pro úspěch udělal všechno. Se vztyčenou hlavou z rudolfovského hřiště však mohl jít pouze kaplický brankář Štěpánek, který několikrát svůj tým výrazně podržel.

Fakta – branky: 9. a 33. Hrabík, 8. Hlubocký, 28. Dvořák, 58. Baščevan, 74. Syrovátka, 85. Šrámek, střely na branku 14:4, mimo 9:6, rohy 5:4, fauly 12:11, ŽK 2:0, rozhodčí Trkovský, 150 diváků.

Sestava Spartaku: O. Štěpánek – Buřič (46. F. Kouba), Vávra, Kolek, Hejna (46. Gondek) – Debnár (68. Hami), Valíček, Kačírek, Faltus – Doubrava, Krauskopf.

„Po deseti minutách jsme mohli jít domů. Prohrávali jsme o dva góly a na hřišti nebyl nikdo, kdo by to dokázal zvednout. Největší průšvih ale je, že se vůbec nebojovalo. Prohrát se samozřejmě může, ale když tam není ani špetka bojovnosti, tak je to na pováženou. Co jsme tady předvedli, to je neomluvitelné. A to je konečný výsledek možná ještě milosrdný, protože jsme klidně mohli dostat jedenáct dvanáct gólů. Jakýkoliv míč, který letěl do našeho vápna, hrozil brankou. Kopali jsme se za uši a byli jsme jedním slovem trapní. Osm lidí bylo ne na vystřídání, ale na vyhození. A nejvíc mě mrzí, že si to někteří hráči snad ani neuvědomují. Začínám toho mít plné zuby a nerad bych ze sebe dělal hlupáka. Měl jsem v neděli narozeniny, tak mi hoši dali pěkný dárek…“ znechuceně hodnotil kaplický trenér Jiří Orlíček a ještě dodal: „Příští zápas rozhodne. Pokud se rapidně nezlepšíme a prohrajeme, tak jsme jasným kandidátem na sestup. Snad už budou hrát Románek a Janura.“

Kapličtí jsou se šestnácti body v tabulce nadále čtrnáctí a v dalším zápase s přívlastkem o šest bodů se v jarní domácí premiéře utkají v neděli 25. března od 15 hodin na svém trávníku s poslední Čkyní, na jejíž půdě na podzim vyhráli v poměru 3:2.