A soupeři nastupovali v rozdílném rozpoložení. Zatímco Krumlovští na úvod jara po nepříliš vydařeném vystoupení těsně padli v Klatovech, tak Roudenští přijeli s vizitkou týmu, jenž v prvním dějství odvet zaznamenal vysokou výhru v poměru 7:2. Malšané navíc v pozici farmy budějovického Dynama nastoupili hned s trojicí pendlů z prvoligového týmu v základu, a to Hajduškem, Podstavkem a Hanzlíkem.

Český Krumlov - Roudné 1:0 (1:0)

Českokrumlovští ústy svého trenéra Svobody avizovali, že na soupeře vlétnou a pokusí se ho zaskočit aktivní hrou. A jak řekli, tak také učinili, navíc s úspěšnou gólovou třešničkou na dortu. Domácí začali s chutí a úvod patřil jim. V 7. minutě zpoza vápna napřáhl agilní Novák a roudenský gólman Hajdušek jeho přízemní ránu vyškrábl konečky prstů od tyče na roh. Standardku následně domácí špílmachr rozehrál nakrátko kapitánu Beránkovi, ten se zbavil Hanzlíka, přistrčil na vápno Kabelemu, jehož bombu bez přípravy Hajdušek vyrazil jen před sebe a pro číhajícího stopera Dudáka nebyl problém balon dopravit do odkryté branky – 1:0.

Slavojáci byli i po vstřeleném gólu nadále aktivní. V polovině prvního dějství na dlouhé minuty uzamkli hosty před jejich šestnáctkou a měli i další šance. Nejblíž k pojistce byl ve 23. minutě Kabele, ale jeho bombu z trestného kopu Hajdušek vyrazil. O chvíli později hlavičkoval Klivanda mimo tyče.

Do té doby nepříliš nebezpeční hosté však mohli ve 26. minutě zčista jasna srovnat. Otepka zahrával roh, centr se po velkém závaru snesl k nohám Lonsmína, jenž však z malého vápna tísněný Dudákem přestřelil. Za dalších deset minut se už Roudenští radovali. Matador Otepka kopal zleva tentokrát trestný kop, zblízka doklepával Podstavek, ale pomezní arbitr už měl v té chvíli zdvihnutý praporek – a branka pro ofsajd neplatila. Fotbalově kvalitní poločas s řadou zajímavých momentů a šancemi na obou stranách tak skončil nejtěsnější výhrou domácího Slavoje.

Druhá pětačtyřicetiminutovka už byla na šance o něco skoupější, přesto nepostrádala na dramatičnosti. Za zmínku jistě stojí situace ze 47. minuty, kdy se po souboji v domácí šestnáctce hosté dožadovali odpískání penalty, následně zůstal gólman Beránek po srážce ležet na trávníku, akce pokračovala, k míči se u postranní čáry dostal Otepka, ale místo centru zahrál balon do zámezí a ukázal, že mu není fair play cizí!

Na druhé straně došlo za pár minut také k obdobnému souboji uvnitř pokutového území, kde Hajduška obral o míč důrazný Rosůlek, ocitl se na zemi, píšťalka se ovšem neozvala, následně do odkryté svatyně z úhlu zakončoval mladý Persán, ale místo střely silnější levačkou pálil bez přípravy pravou a netrefil.

Další minuty poté nabídly tuhý boj o každý metr hřiště. Hosté byli více na míči, ale přes pozornou obranu Slavoje se do šancí nedostávali. Výjimkou byla situace ze 69. minuty, kdy Turek po rohu hlavičkoval těsně nad. Na druhé straně chyběly také jen centimetry trestnému kopu Kabeleho. Posledně jmenovaný pak byl i u závěrečné šance hostů, když po jeho teči skončil balon jen o vlásek mimo. Z následného rohu již hosté nic nevytěžili – a po závěrečném hvizdu arbitra mohla propuknout velká radost Slavoje.

Fakta – branka: 8. Dudák, rohy 3:4, žluté karty 1:2 (83. Kabele – 46. Píša, 70. Trněný), rozhodčí: Cihlář – Cupl, Průcha, sledovalo 220 diváků, sestava Slavoje: Š. Beránek – Kabele, Klivanda, Dudák, Dvořák – V. Beránek (90. Jakeš), Novák, Wagner, Persán (80. Žilenko) – P. Svoboda, Rosůlek (75. Kroupa).

„V prvním poločase to byl oboustranně velmi dobrý fotbal. Nám se naštěstí povedl začátek a po nacvičeném signálu jsme dali první a jak se později ukázalo i vítězný gól. Soupeř byl kvalitní, ale moc šancí ke skórování jsme mu nedali. Naše obrana v čele s brankářem pracovala spolehlivě. Zvládli jsme pokrýt i nebezpečné roudenské standardky. Všichni prostě makali od začátku až do konce a musím smeknout klobouk. Dařilo se celé obranné čtyřce, v záloze vyčníval náš nejlepší hráč Novák, plno práce odvedli i oba útočníci, i když třeba na Rosůlkovi byl tréninkový výpadek znát a ještě to z jeho strany nebylo ono. Jmenovat bych mohl i další, ale celkově to hlavně byla velmi dobrá týmová práce a pochvalu zaslouží celý manšaft," chválil po derby spokojený první trenér zelenobílých Jiří Svoboda.

Venku s lídrem

Českokrumlovští fotbalisté si v derby připsali jubilejní desátou výhrou v probíhajícím divizním ročníku. V tabulce sice slavojáci zůstali čtvrtí, ale na třetí roudenskou Malši aktuálně ztrácejí už jen dva bodíky.

Ve třetím jarním dějství ovšem na zelenobílé čeká vpravdě zkouška ohněm v podobě vystoupení na půdě aktuálního lídra průběžné tabulky áčkové divizní skupiny z Tachova, se kterým Slavoj ve třetím podzimním kole doma padl jasně 0:3.

„Výhra s velmi silným a kvalitním Roudným nás může jen povzbudit," ví krumlovský kouč a jedním dechem dodává: „Derby nám znovu jen potvrdilo, že se při odpovídajícím výkonu můžeme měřit i s těmi nejlepšími soupeři ve skupině. V Tachově to určitě nebude nic lehkého, ale pokud znovu předvedeme takovou chuť, nasazení a bojovnost, tak není předem ztracený žádný zápas, byť třeba budeme hrát s prvním," těší se už na západočeskou výzvu krumlovský kormidelník Jiří Svoboda.