Krajský přebor

Los devětadvacátého kola nejvyšší oblastní soutěže zavádí oba zástupce našeho regionu na hřiště soupeřů.

V tabulce třetí českokrumlovský Slavoj má svůj duel v této chvíli už za sebou, protože si zápas na hřišti sedmého Jankova předehrával už včera. V utkání, které skončilo až po uzávěrce této strany, měli slavojáci svému tradičnímu rivalovi oplácet za podzimní ztrátu z domácího trávníku, kdy se v Českém Krumlově hrálo smírně 1:1.

Fotbalisté v průběžné tabulce osmého kaplického Spartaku zamíří na trávník o jednu příčku níže figurujícího a dva body ztrácejícího prachatického Tatranu z rozhodnutí svazu až zítra, protože u zápasů, kde se ještě rozhoduje o sestupu, byl nařízen jednotný nedělní začátek. Prachatičtí jsou ještě v teoretickém ohrožení pádu. „Teorie je teorie, ale já si myslím, že prakticky už Prachatickým sestup nehrozí. Tatran má proti dřívějšku mladší a méně zkušené mužstvo. My jsme ale na tom podobně, takže to bude otevřené,“ předesílá kaplický kouč Bohdan Malický, který zítra usedne na lavičku Spartaku v pozici prvního trenéra. „Absolvoval jsem s týmem předzápasový trénink. Kromě Hejny, který vinou zranění určitě hrát nebude, jsme byli všichni. Trénoval i Pavel Pulec, který nastoupí od začátku,“ přiblížil kaplický kormidelník Malický.

My jen dodejme, že podzimní vzájemné utkání zítřejších soupeřů skončilo v Kaplici přesvědčivou výhrou domácího Spartaku v poměru 4:1, o kterou se hattrickem zasloužil Lesňák a čtvrtý úspěch vítězů přidal Ševčík.

I. B třída

V nejnižší oblastní soutěži se hraje pětadvacáté kolo, které z pohledu vystoupení celků z našeho okresu má velkou důležitost zejména v otázce záchranářských prací.

Na programu je trojlístek okresních derby a hned to první, které se jako jediné hraje dnes, bude poutat pozornost. Na hřišti již jistého vítěze „krumlovské“ skupiny A z Křemže se představí o záchranu bojující v tabulce dvanáctý nováček v barvách FC Vltava. Hosté potřebují každý bodík jako sůl, ale domácí si jistě nebudou chtít pokazit postupové oslavy, a to tím víc, že už na podzim na hřišti Vltavy vyhráli přesvědčivě v poměru 3:1.

Za šlágr domácího fotbalového víkendu ovšem musíme označit zítřejší partii rezervních týmů odvěkých okresních rivalů, a to béček krumlovského Slavoje a kaplického Spartaku. Na Slavoji se zítra v „malém“ derby utkají první se třetím nejlepším týmem jarních odvet I. B a ve šlágru budou slavojáci oplácet podzimní porážku 0:1.

Třetí okresní derby bude k vidění zítra na trávníku v průběžné tabulce už jistě stříbrné Nové Vsi, která přivítá osmý Velešín. V domácí derniéře budou chtít Novoveští soupeři oplatit podzimní porážku 0:1 z jeho půdy a měl by být k vidění atraktivní fotbal bez nervů.

Zbývající kvartet našich týmů se v dnešních zápasech ukáže na hřištích soupeřů. Doslova existenční duel mají před sebou fotbalisté v tabulce předposledního Dolního Dvořiště, které čeká bitva o přežití na půdě posledního novice ze Srubce. Na podzim vyhrál zástupce našeho regionu 2:1 a tento výsledek by potřeboval zopakovat.

S největší pravděpodobností již zachráněný v tabulce desátý Frymburk se představí na hřišti sedmých Lhenic, kterým má oplácet podzimní prohru 2:3 ze svého trávníku.

Naopak se snahou zkomplikovat situaci svému soupeři usilujícímu o odvrácení pádu do okresu jedou hráči v tabulce čtvrté Horní Plané na trávník jedenáctého béčka Jankova. Na podzim Smrčina dominovala v poměru 5:2. Odveta se bude hrát v Lipí.

V klidu mohou absolvovat svůj předposlední zápas v sezoně fotbalisté šestého Vyššího Brodu, které dnes čeká vystoupení na hřišti devátého Mladého. Na podzim bralo tři body Dynamo po přesvědčivé výhře v poměru 4:1.

Okresní přebor

V okresním přeboru je už o vítězi i sestupujícím rozhodnuto. Přeborník z Kájova tak může své mistrovské oslavy protáhnout po dnešní domácí partii proti sedmému Přídolí. Definitivně poslední Holubov naopak může alespoň částečně odčinit minulou kontumaci (do Malont vůbec neodjel) i celou nevydařenou sezonu doma v sousedském derby proti béčku Nové Vsi.

Na dálku bude nyní pokračovat souboj o korunu krále střelců přeboru mezi větřínským Milanem Homerem (aktuálně 22 gólů) a frymburským Janem Salzerem (21 gólů). V tabulce stříbrní Větřínští jedou dnes na hřiště desátého Benešova, Frymburské čeká zítra domácí partie proti šesté Zlaté Koruně.