Česká divize

Z okresních zástupců nejvýše v soutěžích účinkující fotbalisty českokrumlovského Slavoje čeká už čtvrté jihočeské divizní v souvislé řadě. Zelenobílí v nich postupně padli v Čížové (0:1), doma deklasovali Milevsko (5:0) a naposledy si přivezli vysokou porážku z půdy béčka druholigového Táborska (0:4).

Dnes od 16 hodin slavojáci na vlastním trávníku vyzvou posledního jihočeského rivala, a to nováčka v barvách roudenské Malše. A v bitvě aktuálně devátého Českého Krumlova a průběžně třináctého Roudného (9 bodů) půjde o hodně, což samozřejmě ví i krumlovský kormidelník Jiří Svoboda: „Navzájem se všichni velmi dobře známe a nemáme se asi čím překvapit. Bude to hodně těžký zápas, který já osobně považuji za utkání podzimu," říká trenér a jedním dechem pokračuje: „Pokud bychom toto derby zvládli, to znamená vyhráli, tak bychom mohli už nyní podzim hodnotit celkem dobře. Musíme nechat na hřišti všechno. Čekám urputný taktický boj, v němž asi moc branek nepadne. Je třeba hrát trpělivě a nedostat nějaký laciný první gól, jako se nám to stalo minule v Táboře."

Krumlovští měli ještě minulý týden potíže s chřipkou, která trápila hned několik hráčů najednou… „To už je naštěstí za námi. V týdnu měl ještě teploty Šiller, u kterého se vznáší otazník, ale ostatní kluci jsou už v pořádku. Navíc pomalu začínají s tréninkem Kroupa i Pintér, i když do ostrého zápasu to ani u jednoho ještě nebude. Jediným výpadkem tak je Mertl, který si minule poranil koleno a patrně s ním už na podzim počítat nemůžeme," přiblížil nám situaci v krumlovském táboře před jasným tahákem domácího víkendu krumlovský lodivod Jiří Svoboda.

I. A třída

Z tria okresních účastníků béčkové skupiny druhé nejvyšší oblastní soutěže se domácímu publiku v devátém podzimním dějství představí dva, a to shodně zítra.

Atraktivní bitva bude k vidění v Kaplici, kde průběžně čtvrtý domácí Spartak, který opět naladil na vítěznou notu, hostí aktuálně třetí Čtyři Dvory. Spartakovci minule loupili na horké lišovské půdě (3:1) a rozhojnili své konto už na 16 bodů. Čtyřdvorští naopak přišli o nedobytnost domácí tvrze, když padli na svém trávníku 0:3 s Bavorovicemi a zůstali na 18 bodech. Domácí tedy budou ukazovat, že to s návratem mezi krajskou elitu myslí vážně, hosté  budou předvádět, že jejich podzimní skok vzhůru není dílem žádné náhody.

Těžkou úlohu budou mít před sebou zítra na domácím trávníku hráči FK Nová Ves/Brloh, kteří po sérii porážek klesli až na předposlední příčku průběžné tabulky.  Hubené pětibodové konto se náš regionální zástupce bude pokoušet navýšit v partii s nováčkem z Trhových Svinů, kterému se naopak na podzim daří a s dvanácti body se vyhřívá na poklidném  šestém místě aktuálního pořadí.

Jen o bodík více než Nová Ves zatím v osmi odehraných podzimních kolech nastřádal okresní nováček z Velešína a je dvanáctý. Dnes dopoledne míří Velešínští s cílem pokusit se o senzaci na půdu jednoho z největších aspirantů postupu do Bavorovic.

I. B třída

Z osmičky zástupců našeho okresu v obou skupinách nejnižší oblastní soutěže hraje v devátém podzimním dějství doma rovná polovina.

V áčku se dvanáctá Křemže dnes pokusí napodobit minulou výhru nad Mladým v partii s nebezpečným Klikovem, jenž pod Kleť přijede s čerstvou vizitkou přemožitele aspiranta postupu z Kamenného Újezdu.

Fotbalisté Větřní minule vydřeli cenný bod v Českých Velenicích, přesto klesli opět na poslední místo.  Pokud se chtějí Větřínští znovu ode dna odrazit, tak by měli zítra bodovat se silným a průběžně pátým Suchdolem.

Ve skupině B se po minulé výhře ve Strunkovicích až na první místo vyhoupli fotbalisté Horní Plané. Post lídra a podzimní sérii bez prohry bude Smrčina protahovat v dnešním domácím zápase s exúčastníkem I. A ze Zlivi, kterému aktuálně patří pátá příčka tabulky.

Frymburk minule vyhrál  ve Vlachově Březí a polepšil si až na šesté místo. Dnes hráče FC Šumava čeká důležitý domácí duel se Strunkovicemi, které jsou o příčku níže a ztrácejí na náš tým dva body.

Okresní přebor

Největší pozornost v osmém pokračování OP bude dnes upřena ke hranicím, kde lídr tabulky z Dolního Dvořiště přivítá ve šlágru čtvrté Chvalšiny. A domácí mají jistě co napravovat, protože minule ostudně přišli o čistý podzimní štít bez ztráty bodu na hřišti předposlední Černé.

Druhý atraktivní tahák kola bude k vidění zítra u Lipna, kde se na trávníku frymburského béčka představí dvojnásobný úřadující přeborník a průběžně druhý Kájov.