Krajský přebor

V nejvyšší oblastní soutěži – krajském přeboru – je na programu osmadvacáté pokračování, v němž oba zástupci našeho okresu budou zítra na svých trávnících hrát se soupeři usilujícími o záchranu.

V průběžné tabulce třetí českokrumlovský Slavoj, jenž minule jistil bronzovou příčku vydřenou výhrou 3:2 v Jindřichově Hradci, hostí zítra od 17 hodin v pořadí až poslední Chýnov. Tomu mají slavojáci oplácet podzimní porážku 2:3 a rozhodně nechtějí nic vypouštět. „Jednoznačně budeme hrát na vítězství. Nikoho nesmí ani napadnout, že bychom něco podcenili. Doma si chceme připsat tři body,“ jasně říká krumlovský kormidelník Lubomír Pintér a jedním dechem pokračuje: „Na marodce se nic nemění. Stále mimo hru jsou Sivák a brankář Sarvaš. Zcela v pořádku sice není ani Šiller, který s pochroumaným kotníkem v týdnu netrénuje, ale zase půjde chytat. Dobré není ani koleno Kolaje, ale už se nám po trestu vrací Boháč. V neděli jede béčko do Loučovic, tak víc využijeme dorostence.“

Fotbalisté kaplického Spartaku v minulém dějství přivezli cenný bod z horké jankovské půdy a v průběžném pořadí si upevnili sedmou příčku. Zítra na spartakovce čeká v domácím prostředí soupeř ze spodku tabulky, a to o záchranu usilující čtrnáctá vltavotýnská Olympie. Na podzim Kapličtí v Týně vyhráli 3:2, když vítěznou trefu zaznamenal ve čtvrté minutě nastaveného času Ševčík. Tento výsledek by jistě bral i zkušený kouč Jaroslav Křiva, jenž bude na lavičce Spartaku spolu s kolegou Bohdanem Malickým zastupovat ze zdravotních důvodů absentujícího trenéra Orlíčka. „Týn má mužstvo s celou řadou zkušených hráčů a pro mě je nepochopitelné, že padl až tam, kde momentálně je. My však hrajeme za sebe a nebudeme se ohlížet na to, jak je na tom soupeř. Hrajeme doma a do zápasu jdeme s jasným cílem bodovat, a to nejlépe naplno, protože na jaře jsme toho moc neuhráli, i když doma se celkem daří,“ jasně poukazuje na dobrou odvetnou bilanci Kaplických v domácím prostředí, kterou by si nechtěli ve finiši sezony pokazit, trenér Jaroslav Křiva. A ke stavu kádru kouč dodává: „Určitě nebude minule v Jankově zraněný Hejna. Otazník pak visí nad Pavlem Pulcem, který má už delší dobu nějaké zdravotní potíže. Navíc hrají v neděli odpoledne v Trhových Svinech i dorostenci, kteří bojují o postup. Těm chceme vyjít vstříc, a tak kádr doplníme ve spolupráci s béčkem,“ uzavírá Křiva.

I. B třída

V nejnižší oblastní soutěži se bude hrát čtyřiadvacáté kolo, které v „krumlovské“ skupině A s deseti zástupci našeho regionu přináší další kvartet okresních derby – a v sázce jsou body v boji o první příčku i odvrácení hrozícího pádu do okresních vod.

Dnes se hrají dvě prestižní partie. K první z nich nastoupí na hřiště průběžně sedmého vyšebrodského Dynama fotbalisté v tabulce stříbrné Nové Vsi. Vyšebrodští minule přerušili černou minisérii cennou remízou na půdě lídra z Křemže a budou chtít o body obrat dalšího favorita z čela, a to tím víc, že mají svému dnešnímu soupeři oplácet potupný podzimní debakl v poměru 0:4 z jeho půdy.

K dalšímu doslova existenčnímu utkání nastoupí dnes v tabulce dvanáctí fotbalisté Dolního Dvořiště, kteří v sousedském derby změří síly s aktuálně šestou a na jaře ve velmi dobré formě hrající rezervou kaplického Spartaku. Domácí by jistě brali zopakování podzimního výsledku, kdy si z Kaplice překvapivě odvezli všechny tři body po výsledku 3:1.

Další dvě okresní derby jsou na programu zítra. Velká pozornost bude jistě upřena do Velešína, kde na trávník průběžně osmého a již zachráněného domácího týmu nastoupí lídr z Křemže, jenž může bodovým ziskem udělat další důležitý krok ke kýženému historickému prvenství v oblastní soutěži. Velešínští ovšem budou chtít soupeři oplácet podzimní prohru rozdílem třídy (0:3).

Čtvrté derby bude k vidění zítra v Loučovicích, kde průběžně až jedenáctý nováček v barvách domácího FC Vltava přivítá v tabulce třetí rezervu českokrumlovského Slavoje. Vltaváci potřebují každý bodík jako sůl, a tak ani zopakování podzimní remízy (1:1) jim nemusí stačit.

Zbývající dvojice našich týmů bude mít výhodu domácího prostředí v zápasech se soupeři ze sousedních okresů. V tabulce pátá hornoplánská Smrčina dnes hostí čtvrté Lhenice, kterým bude oplácet za podzimní prohru 2:3. Stále na hraně propasti se pohybující až desátý Frymburk zítra od 14.30 nastoupí doma proti devátému Mladému, na jehož půdě na podzim uhrál bezbrankovou remízu.

Okresní přebor

V přeboru se už v minulém dějství rozhodlo o mistrovském titulu fotbalistů Kájova, kteří dnes pojedou potvrzovat jeho oprávněnost na hřiště páté Zlaté Koruny.

V sázce je ovšem ještě druhé místo, které by v případě, že Kájovští nebudou reflektovat na posun do I. B třídy, bylo pozicí postupovou. Mezi aktuálně druhým Větřním a třetími Malontami je rozdíl pouhého bodu. Větřínští dnes v očekávaném souboji přivítají nevyzpytatelné a v tabulce čtvrté béčko Frymburku. Malontští by měli mít snadnější práci, protože dnes hostí poslední a prakticky téměř jistě sestupující Holubov.