Poslední přípravný zápas na ostrý jarní start divizní soutěže absolvují dnes fotbalisté divizního krumlovského Slavoje v areálu prachatického Tatranu.

Zelenobílí před generálkou na půdě čtvrtého týmu podzimní tabulky krajského přeboru a tradičního rivala v této fázi přípravy hlásí vyprazdňující se marodku.

„Oproti minulému týdnu, kdy nás do Pelhřimova (pozn. – výhra Slavoje 2:1) jelo jen dvanáct, včetně druhého gólmana, je situace daleko lepší," kvituje první krumlovský trenér Jiří Svoboda a vzápětí vyjmenovává: „Od čtvrtka už trénuje minule nemocný Novák, budou i Dvořák a Pavel Svoboda, který měl problémy s kotníkem, ale jeho stav se už lepší. To samé platí pro Hrabíka, který měl natažený sval. V tréninku už lehce běhal, i když do hry to ještě asi nebude. Na druhou stranu určitě nebude Špát, který má natažené vazy v koleni. Stále mimo hru je i střelec Rosůlek, který léčí zraněný palec na noze od zápasu v Písku. Snad se dá do prvního jarního mistráku dohromady, protože jeho absence by pro nás byla velkou ztrátou," věří kouč Svoboda v návrat kanonýra a ještě dodává: „Ani do generálky v Prachaticích bohužel nenasadíme optimální sestavu, ale dobré je, že se marodka přece jen vyprazdňuje a bude nás zase víc."

Českokrumlovské již za týden, tj. v sobotu 7. března, čeká ostrý jarní divizní start na horké půdě průběžně osmých západočeských Klatov.

Sumář přípravy

Výsledky Slavoje v letošním zimním přípravném období:

Č. Krumlov – Rudolfov (KP) 6:0, – Dynamo Č. Budějovice jun. (juniorská liga) 1:1, – Třeboň (KP) 1:0, – Dynamo Č. Budějovice (1. liga) 0:3, – Hluboká (KP) 5:0, – Písek (3. liga) 1:6, – Pelhřimov (divize sk. D) 2:1, – Prachatice (KP) ???

Střelci branek: 6 – Rosůlek, 2 – Žilenko, P. Svoboda, V. Beránek, 1 – Kroupa, Houska, Dudák, Klivanda.