Český Krumlov - Koloveč 2:1 (0:0)

Krumlovští mohli jít do vedení hned v úvodu, když exslávista Došek namazal do nájezdu Baboučkovi, ten však netrefil branku. Vyrovnaný první poločas se pak dohrál za bezgólového stavu.

Ve druhém dějství začali opět lépe domácí, ale v obrovských šancích postupně ne〜uspěli Babouček, Klivanda ani Beránek. Hostům naopak stačila jediná střela, aby se prosadili. Ze třiceti metrů v 77. minutě napřáhl Došlý a nechytatelnou dělovkou vymetl šibenici – 0:1.

Zanedlouho však bylo vyrovnáno. Boháč hodil do pokutového území dlouhý aut, na balón vyskočil nejvýše Kroupa a hlavičkou na zadní tyč srovnal na 1:1.

A za minutu mohly propuknout další oslavy slavojáků. To Klivanda vyslal pěkným pasem střídajícího Siváka, ten v souboji jeden na jednoho volil střelu a s trochou štěstí se po teči obránce dostal míč za záda brankáře Vršeckého – 2:1. V závěru ještě nebezpečně pálil hostující Linhart, ale všechny body už zůstaly v Českém Krumlově.

Fakta – branky: 79. Kroupa, 80. Sivák – 77. Došlý, žluté karty 2:4 (u domácích J. Zatloukal, Pliška), jako hlavní řídil rozhodčí Kapoun, sledovalo 310 diváků.

Sestava Slavoje: Jirkal – Svoboda, Pintér, Klivanda, J. Zatloukal – Kroupa, Beránek (85. Wagner), Pliška, Vacek (90. Matuš), Boháč – Babouček (75. Sivák).

V dalším dějství zajíždějí Českokrumlovští už v pátek do Rokycan, které mají na kontě čtyři body a budou chtít odčinit domácí prohru s béčkem Slávie (1:2).

Slova od kormidla

Českokrumlovský trenér Lubomír Pintér měl z prvních divizních bodů pochopitelně radost: „Udělali jsme změny v sestavě. Musím ale připomenout, že pokud by hráči předvedli podobně soustředěný a bojovný výkon už v minulých zápasech, tak ty změny ani nebyly nutné. Tentokrát jsme zahráli daleko zodpovědněji zejména v defenzívě a soupeře za celý zápas prakticky nepustili do větší šance. Gól jsme dostali trefou do šibenice, kterou by nechytil ani brankář Čech. My naopak měli tutovku už v úvodu, kterou ale Babouček „tradičně“ zahodil. Z tlaku ve druhé půli pak přicházely další šance, ale vedení se ujal soupeř. Přesto jsem věřil, že máme na to zápas aspoň zremizovat. A povedlo se nám to dokonce bleskově otočit. Chválím celý tým. Babouček napadal a utahal hostující obránce, v záloze splnil očekávání Kroupa, výborně hrála celá obrana. A když už mám někoho vyzdvihnout, tak to bude trojice Zatloukal, Klivanda a opět skvělý Pliška. Nyní na přání soupeře jedeme už v pátek do Rokycan. Snad tam nebudeme končit za tmy a na dnešní výkon dokážeme navázat.“