A pro vývoj situace v boji o zachování příslušnosti k republikové soutěži byl duel posledního s třináctým týmem áčkové divizní skupiny vpravdě klíčový.

Petřín Plzeň - Č. Krumlov 1:1 (0:0) pen. 2:4

V důležitém zápase byla po většinu času převaha na straně Jihočechů, kteří si vypracovali i dobré příležitosti, ale opět se projevila jejich bolest v koncovce. Do kabin tak šly oba týmy za bezbrankového stavu.

Miska vah na stranu zelenobílých se zaslouženě přiklonila devět minut po obrátce. Hosté rychle rozehráli standardku z vlastní poloviny, za záda petřínských stoperů si naběhl Tauber, pronikl do vápna, Zoubek jej poslal k zemi – a pískala se penalta. Míč si na puntík postavil Novák a s přehledem překonal brankáře Příhodu – 0:1.

Jihočeši pak mohli vedení v dalších minutách potvrdit, ale ve finální fázi opět tápali. A přišel trest. Tři minutky před koncem totiž Západočeši z ojedinělé akce srovnali. Po centru do vápna se hlavou prosadil Zoubek, jenž tak odčinil předchozí penaltový zákrok.

Vítěze záchranářského duelu musely určit desítky. V první sérii sice neuspěl krumlovský kapitán Beránek, ale v dalším průběhu již byli Jihočeši stoprocentní, zatímco gólman Hňup zneškodnil dva pokusy Petřínských – a bonusový druhý bod mířil na jih.

„První půle byla taková nemastná, nepřipadlo mi, že hrajeme o záchranu, chybělo mi srdíčko. Bylo tam sice pár náznaků, Sláma šel ze strany sám, ale ta naše koncovka… Ve druhém poločase jsme se zlepšili a šli do vedení. Měli jsme pak příležitosti i z kategorie tutových, ale řešíme to špatně. Wagner byl sám před gólmanem, ale pálil do něj. Tauber trefil tyč, a tak bych mohl pokračovat. Místo pojistky pak dostaneme na konci gól po centru od postranní čáry, kdy je jeden hráč mezi třemi bránícími. Po takovém vývoji je tento výsledek určitě ztráta, ale zase je to lepší, než se vrátit s prázdnou. Při vyrovnanosti na spodku tabulky bude hrát roli každý bodík," řekl po utkání krumlovský kormidelník Václav Domin.

Fakta – branky: 87. Zoubek – 54. Novák z penalty, ŽK 2:2 (u hostů Kabele, Wagner), jako hlavní řídil rozhodčí Opočenský, sledovalo 120 diváků.

Sestava Slavoje: Hňup – Beránek, Kabele, Dudák, Svoboda (46. Švec) – Kroupa, Wagner, Novák, Persán (71. Tůma) – Sláma (46. Mravec), Tauber.

Krumlovští si penaltovou výhrou nad Petřínem polepšili na sedmadvacet bodů. V dalším dějství je ovšem znovu čeká veledůležitá bitva, když v sobotu dopoledne přivítají Přeštice, které se výhrou nad Soběslaví bodově dotáhly. Zelenobílí budou tomuto soupeři oplácet podzimní prohru 0:3.