Všichni čtyři okresní zástupci účinkující v krajském přeboru i oblastní fotbalové I. A třídě hrají o tomto víkendu doma, a tak je nabídka opět velmi bohatá a zajímavá.

Krajský přebor

Nejvyšší oblastní fotbalová soutěž – krajský přebor – má na programu zápasy čtvrtého podzimního dějství.

Jako první z našich zástupců v tomto kole vyběhnou na domácí trávník v sobotu fotbalisté FK Slavoj Český Krumlov, kteří od 17 hodin změří síly s celkem Vodňan. Slavojáci mají za sebou nepovedený start do sezony a s jedním bodem na kontě se krčí až na čtrnáctém místě průběžné tabulky. Naopak, Vodňanští zatím za tři nerozhodné výsledky nasbírali tři body, jsou desátí a navíc se pyšní jednou z dosud nejlepších obran, když pouze dvakrát inkasovali.

„To je nesporný fakt. Pro nás ovšem je nejdůležitější to, že budeme hrát už třetí domácí zápas a už prostě musíme konečně vyhrát. Doma je povinnost bodovat naplno, potom je třeba něco přidat i venku, pokud se tedy chceme pohybovat v popředí tabulky, jak jsme avizovali,“ předesílá krumlovský kouč Lubomír Pintér, který patrně dá důvěru obdobné sestavě, která sehrála dobrý zápas minule v Milevsku.

„Na marodku po minulém kole přibyl Benčič, z pracovních důvodů bude chybět i Litvan, takže možností k větším změnám oproti poslednímu zápasu moc není. I když to není vidět na bodech, tak fotbal hrajeme celkem dobrý, ale bohužel nedáváme góly. Kluci jsou ovšem nažhavení, chce to na soupeře šlápnout od začátku a já věřím, že to už konečně přijde. Hráčům věřím, potřebujeme se jenom chytit a uhrát dobrý výsledek, třeba nějakým šťastným gólem,“ vzývá před sobotní partií fotbalovou Štěstěnu trenér Lubomír Pintér.

My dodejme, že Českokrumlovští mají s Vodňanami z minulé sezony aktivní bilanci, když na podzim doma svého dnešního soupeře zdolali 2:0 brankami Bence a Zatloukala, z jarní odvety si pak odvezli bod za bezbrankovou remízu.

Fotbalisté FK Topmen Spartak Kaplice se po minulé kanonádě a nečekaně vysoké pětibrankové výhře na půdě rezervy třetiligového Písku (5:1) vyhoupli do čela tabulky, a tak budou v nedělním domácí partii s průběžně jedenáctou Čkyní (od 17.00) horkými favority. Na tohoto soupeře Kapličtí umí, což dokumentují vzájemné výsledky z minulého ročníku. To Spartak doma na podzim zářil a vyhrál vysoko 5:1, v jarní odvetě bral všechny body za těsnou výhru v poměru 1:0.

„Minulá sezona je pryč, budeme se dívat dopředu. Čkyně stále hraje takový nepříjemný silový fotbal. Čekám, že opět proti nám nastoupí se zhuštěným defenzivním blokem. Na to se musíme připravit a já věřím, že jsme schopni prosadit se svojí hrou. I před domácími fanoušky chceme ukázat, že ofenzivní fotbal hrát umíme,“ poukazuje kaplický trenér Bohdan Malický, proč by příznivci dobrého fotbalu neměli vynechat nedělní zápas, v němž Spartak nastoupí jistě s jednou změnou.

„Po nemoci už je v pořádku Kopřiva a bude chytat. Hejna s Flöringem sice už začali s tréninkem, ale do hry to u nich ještě nebude, nechceme nic uspěchat. V kádru tak dochází k jediné změně, kterou je vyřazení Lukáše Pulce z prvního týmu pro neplnění povinností. O jeho dalším působení se v těchto dnech rozhoduje,“ přiblížil nám momentální situaci v táboře Spartaku kouč Malický.

I. A třída

Rovněž oba okresní zástupci v oblastní I. A třídě mají v dalším kole výhodu domácího prostředí.

Fotbalisté nováčka z Horní Plané minule poměrně velmi nečekaně vyloupili horkou půdu Oseku (3:1) a jsou se třemi body v tabulce osmí. V sobotním zápase třetího kola Smrčina hostí od 17 hodin v pořadí pátou Blatnou a bude chtít na předchozí povedené vystoupení navázat.

Alarmující nula na bodovém kontě po dvou kolech jistě nenechává v klidu hráče frymburského FC Šumava. Ti se v sobotu pokusí vylepšit dosavadní neuspokojivou situaci v domácím utkání s českobudějovickou Slávií, s níž mají z minulého ročníku vzácně vyrovnanou bilanci (1:1 a 2:2).

I. B třída

Nejnižší oblastní fotbalová soutěž – I. B třída – nabízí v programu třetího podzimního pokračování pouze jednu prestižní bitvu okresních rivalů.

K té nastoupí v sobotu v 17 hodin zatím velmi úspěšný a v tabulce se čtyřmi body pátý nováček z Velešína proti nečekaně až dvanáctému béčku Kaplice, jež dosud v nové sezoně nebodovalo. Výsledek derby je otevřený, vzhledem k dosavadním výsledkům jsou ale mírnými favority domácí.

Velmi zajímavé utkání bude v sobotu k vidění v Křemži, kde dosud stoprocentní a v tabulce jen o skóre druzí domácí přivítají od 17 hodin v pořadí šestého ambiciózního exúčastníka I. A třídy z Kamenného Újezdu, jenž se minule blýskl sedmigólovou kanonádou proti Husinci.

Výhodu domácího prostředí bude v sobotu mít ještě Dolní Dvořiště, které po minulé nevídané přestřelce s celkem Volar (5:4) přivítá dalšího nového účastníka skupiny, a to béčko Jankova.

Zbývající okresní trojlístek zajíždí v sobotu na hřiště soupeřů. Zatím stoprocentní a v tabulce čtvrtý nováček z Nové Vsi míří do Volar, osmé béčko Č. Krumlova se představí na trávníku šestibodového Mladého a desátý V. Brod čeká křest ohněm na hřišti aktuálně vedoucích Lhenic.