Tipy z víkendové nabídky fotbalových soutěžích, jejichž program opět notně poznamenaly nezpůsobilé terény a s tím spojené odklady zápasů.

Česká divize: Fotbalisté krumlovského Slavoje by ovšem hrát měli a dnes zelenobílí završí anglický týden důležitým domácím zápasem. Slavojáci ze dvou výjezdů na západ Čech vytěžili cenné dva body za remízy v Chrástu (0:0) a z dohrávky v Rokycanech (1:1), čímž si se čtyřiadvacetibodovým kontem upevnili průběžnou desátou příčku.

Dnes Českokrumlovští hostí v tabulce poslední tým Přední Kopaniny, který ovšem boj o záchranu ještě nezabalil, což ví i trenér Jiří Svoboda: „Tento pražský tým, co mám zprávy, tak přes zimu posílil a má výsledky. Remizoval ve Štěchovicích a ve středu v dohrávce porazil Aritmu. Ty naše remízy z posledních dvou zápasů se také počítají, ale jsou tak trochu nad plán. Teď se ovšem bude hrát o šest bodů," má jasno kouč, jenž znovu nebude mít k dispozici kompletní kádr. „Určitě nebudou zranění Hrabík s Litvanem a nemocný Pavel Svoboda, naštěstí se v Rokycanech nikdo další nezranil. Hřiště je bez sněhu, trochu měkčí, ale už jsme na něm lehce trénovali a věřím, že se s tím kluci dobře poperou. V tomto zápase beru jen vítězství!" burcuje kormidelník Jiří Svoboda.

My dodejme, že podzimní  duel skončil v krásném areálu pod přistávajícími letadly nedaleko pražské Ruzyně po výsledku 1:1 dělbou bodů, když za Slavoj skóroval Babouček.

I. A třída: Z okresního trojlístku v béčkové skupině druhé nejvyšší oblastní soutěže si o tomto víkendu odškrtnou mistrovský zápas pouze  fotbalisté kaplického Spartaku, kteří ve svém prvním jarním vystoupení změří síly s budějovickou Slávií. Ale pozor! Dnešní duel se nebude hrát v Kaplici, ale je přeložen na borovanskou umělku.

Zápasy Velešína s Vacovem a Nové Vsi ve Vimperku jsou odloženy (viz. níže).

I. B třída: V nejnižší oblastní soutěži se odklady netýkají pětice okresních týmů. V kompletní áčkové skupině je na programu důležité derby celků ze spodní poloviny tabulky mezi Větřním a Křemží, které se však neodehraje na území našeho regionu, ale bylo přeloženo na třeboňskou umělku. Odvetu za podzimní  prohru 2:3 rozehrají Větřínští v městě rybníků  od 15 hodin.

Zítra se představí béčka Českého Krumlova a Kaplice. Slavojáci doma přivítají Chlum a spartakovci zamíří do Třeboně k utkání s favorizovanými Ledenicemi.

V béčkové skupině I. B třídy bude z našeho kvarteta hrát pouze jediný celek, a to Frymburk, jenž dnes hostuje v Husinci. Domácí utkání Horní Plané a FC Vltava i venkovní duel Vyššího Brodu jsou odloženy na konec dubna.

Okresní soutěže: Sportovně – technická komise OFS už začátkem tohoto týdne vydala rozhodnutí, že kompletní program úvodního jarního dějství okresních soutěží (12. kolo) se odkládá na třetí červnový víkend.

Odložené zápasy

I. A třída (sk. B): Velešín – Vacov, Vimperk – Nová Ves/Brloh, oba středa 24. dubna od 17.30.

I. B třída (sk. B): Horní Planá – Sedlec, FC Vltava – Zliv, Chelčice –  Vyšší Brod, všechny středa 24. dubna od 17.30.

OPM a OSM: kompletní program 12. kola okresního přeboru a okresní soutěže je přeložen na víkend 22. až 23. června.