Tipy z víkendové nabídky dalšího kola oblastních fotbalových soutěží z pohledu vystoupení celků z našeho regionu.

Krajský přebor

V nejvyšší oblastní soutěži – krajském přeboru – je na programu už dvaadvacáté dějství, ve kterém se oba naše týmy představí shodně v neděli domácímu publiku.

Jako první vyběhnou v neděli na svůj trávník hráči v pořadí aktuálně čtvrtého a ve velké formě hrajícího českokrumlovského Slavoje, které už od 16 hodin čeká souboj s týnskou Olympií. Slavojáci minule vyhráli vysoko 4:0 v Bavorovicích a jsou proto v souboji se třináctým týmem tabulky jasnými favority.

„Nálada je vynikající, kluci jsou v pohodě. Věřím, že se naše momentální rozpoložení znovu přenese i na hřiště, hráči se budou fotbalem bavit a vyhrajeme,“ říká českokrumlovský asistent Zdeněk Šváb mladší, kterého těší i vyprázdněná marodka: „Až na dlouhodobě zraněného Pimparu jsme pro zápas s Týnem kompletní, všichni hráči jsou zdraví,“ uzavírá Zdeněk Šváb.

My jen dodejme, že podzimní vzájemné měření sil skončilo v Týně nejtěsnější výhrou Slavoje v poměru 1:0, kterou zařídil Peťule.

Poněkud v jiném rozpoložení budou v neděli k domácímu zápasu nastupovat fotbalisté kaplického Spartaku, kteří hostí poslední Vodňany. Kapličtí sice drží průběžně třetí místo, ale minule nepotěšili své příznivce tříbrankovou porážkou na půdě první Čížové, kde podali doslova mizerný výkon.

„I hráči sami cítí, že to minule bylo hodně špatné a měli by tento výpadek doma odčinit,“ jasně říká kaplický kormidelník Bohdan Malický a ihned pokračuje: „Pochopitelně, že nesmíme nic podcenit. Vodňany jsou sice beznadějně poslední, hrají už pouze o čest, ale to může být ošidné. Musíme k zápasu přistoupit maximálně zodpovědně. Ještě dnes nás totiž trochu straší podzimní zápas, kdy jsme ve Vodňanech rychle vedli výrazným rozdílem, ale v závěru se ještě museli strachovat o výsledek,“ připomíná Malický podzimní přestřelku, kterou Spartak venku vyhrál 5:4.

Trenéra ovšem může těšit návrat minule absentujících opor. „Do sestavy se po zranění vracejí Smolen s Hejnou. Po dovolené je doma i Lesňák. Uvidíme, jak na tom bude.“

První třídy

V osmnáctém pokračování oblastní I. A třídy hraje z našeho dua doma tentokrát v tabulce A skupiny poslední Frymburk, který v neděli od 15.30 změří síly se sedmou Blatnou a pro oživení naděje na záchranu by už potřeboval nutně zabodovat naplno.

Po dvou domácích porážkách předposlední Horní Planá zajíždí v sobotu k bitvě o šest bodů na hřiště dvanáctých Katovic a zopakování podzimního výsledku 3:2 by jistě brala.

V nejnižší krajské soutěži – I. B třídě – se v osmnáctém kole budou hrát další dvě okresní derby. V tom prvním aktuálně z naší sedmičky nejvýše postavený tým, druhá a na jaře neporažená Křemže, hostí v tabulce desáté béčko Kaplice. Křemežští na podzim vůbec poprvé ve vzájemných zápasech dobyli kaplickou tvrz (2:0) a favority jsou i v sobotu.

Druhou prestižní bitvu okresních rivalů uvidí v sobotu Dolní Dvořiště, kde v tabulce devátí domácí hostí sedmý Vyšší Brod. Hostující vyšebrodské Dynamo má soupeři vracet podzimní prohru 1:3 z vlastního hřiště a navíc bude chtít odčinit minulou domácí prohru s Křemží.

Před vlastními fandy se z naší okresní sedmičky v sobotu představí ještě průběžně pátý Velešín, který v zajímavé partii změří síly se šestým Mladým.

Průběžně čtvrté béčko Českého Krumlova zajíždí v sobotu na hřiště posledního Husince a osmá Nová Ves se rovněž v sobotu představí na půdě třetích Lhenic.