Více než anglický týden završí divizní fotbalisté krumlovského Slavoje o tomto víkendu.

Ve středu zelenobílí padli na kájovském trávníku s účastníkem KP z Třeboně a kouč Jiří Svoboda své „ovečky" vůbec nešetřil:

„V první půli to nebylo herně ještě špatné, měli jsme spoustu šancí, ale v koncovce jsme doslova vyhořeli. Dvakrát šel sám na branku Weinhard, po rozích hlavičkoval do břevna a mimo Wagner, po dvou jasných šancích měli Špát a Beránek. Místo střely, která by na mokrém terénu určitě platila, jsme ale v koncovce pořád něco vymýšleli, nikdo na sebe nevzal zodpovědnost. S tím jsem byl hodně nespokojený. Navíc jsme potom udělali hloupé chyby v defenzívě, které soupeř potrestal. Do druhé půle jsme sice poslali úplně celou novou jedenáctku, ale fotbalově to bylo ještě slabší. Mladíci divočili, vázla nám kombinace a už ani šancí tolik nebylo. Věřím, že v dalších zápasech o víkendu to bude daleko lepší."

Č. Krumlov – Třeboň 0:2 (0:1), branky: Janoušek, Příhoda.

Slavoj: Trnka – Wagner, Klivanda, M. Svoboda, Kroupa – Sláma, Pintér, Sivák, Špát – Weinhard, Beránek, střídali: Didkivski, Hrabík, K. Zatloukal, Litvan, Carda, Novák, Mertl, Žilenko, Podskalský a Babouček.

Dnes a zítra čeká na slavojáky bitva na dvou frontách. Nejprve dnes odpoledne zamíří zelenobílí do Veselí nad Lužnicí, kde se v rámci 3. ročníku kvalitně obsazeného turnaje O pohár starosty města utkají ve druhém semifinále od 13.45 hodin s dalším zástupcem krajské elity z Roudného. Druhý jejich soupeř pak vzejde z partie domácí Lokomotivy s divizní Čížovou. A zítra projdou Českokrumlovští nejtěžší zkouškou, když znovu v Kájově sehrají od 17 hodin utkání 1. kola Poháru České pošty s třetiligovými Strakonicemi.

„Pozitivní je, že se alespoň ve středu nikdo nezranil. Proti Třeboni nehrál jen Vacek, který si po zápase v Bavorovicích stěžoval na třísla a nechali jsme ho odpočívat. Stále na dovolené je ještě Pliška, ostatní budou k dispozici. Do Veselí a na pohár tedy vezmeme minimálně dvaadvacet hráčů, abychom to prostřídali. O něco silnější sestava nastoupí proti Strakonicím. I to je ale příprava a budeme zkoušet," jasně říká kouč Svoboda.