Oba okresní zástupci účinkující v nejvyšší oblastní fotbalové soutěži – krajském přeboru – mají o víkendu před sebou jarní domácí premiéru.

Na trávníky našich celků zavítají v osmnáctém kole soupeři s poněkud rozdílnou kvalitou. Zatímco českokrumlovský Slavoj přivítá favorizovaného lídra průběžného pořadí a jednoho z nejvážnějších aspirantů postupu z Tábora, tak pro změnu kaplický Spartak bude zítra doma v roli favorita hrát proti o záchranu bojujícímu Týnu.

Poučí se Slavoj?

Českokrumlovští fotbalisté absolvovali velmi vydařenou zimní přípravu, na kterou však v jarní premiéře nedokázali navázat a po špatném výkonu prohráli 0:2 v Týně.

Dnes aktuálně v tabulce osmý Slavoj čeká od 15 hodin domácí partie s lídrem průběžného pořadí z města husitů, s nímž na podzim venku prohrál v poměru 0:2 a tehdy navíc ještě přišel o vyloučeného Bence. Tábor se i přes odchod kanonýra Holana pro jarní boje notně posílil (přišli českobudějovický Kaňák, který na podzim působil v divizních Strakonicích, a z Dynama další mladíci Trněný a Picka), což minule potvrdil přesvědčivou výhrou 3:0 nad Dražicemi. „Tábor posílil a jména v jeho kádru hovoří sama za sebe. Ale jenom jména manšaft nedělají. Co mám zprávy, tak se minule doma hodně trápil. První gól dal z penalty až po hodině hry a další dva pak přidal v úplném závěru. V přeboru se dá hrát s každým. Bez bojovnosti to ovšem nepůjde. To si musí naši hráči především uvědomit. Z propadáku v Týně se musíme poučit a hrát lépe,“ jasně před dnešním tahákem říká českokrumlovský trenér Lubomír Pintér.

Zelenobílí minule propadli, ale kouč žádné velké zemětřesení v sestavě nechystá, neboť se slavojáci na úvod jara potýkají s velkou marodkou. „Ty změny budou hlavně v rozestavení jednotlivých řad. Zejména v obraně a v záloze musíme hrát jinak. Sestava ale bude podobná. Vinou zranění nám chybí pět lidí, navíc v sobotu hraje i dorost. Hrát tedy budou ti samí jako v Týně. Bude jen na nich, jak se s tím poperou,“ uzavírá kouč Pintér, kterému budou dnes chybět zranění Benčič, Svoboda, Wagner a Kroupa. Otazník navíc visí u Budíka, který s nataženým tříslem v týdnu netrénoval.

Sázka na útok

Fotbalisté kaplického Spartaku mají naopak za sebou vydařený jarní start, když minule vyhráli 2:0 na půdě posledního Lažiště, čímž si upevnili průběžnou třetí příčku a drží nálepku týmu, který by měl nejvíc šlapat na paty dvojici kandidátů postupu z Tábora a Roudného.

Zítra od 15 hodin Kapličtí přivítají na svém hřišti další o záchranu přeboru bojující tým – vlatavotýnskou Olympii. „Myslím, že to bude úplně jiný zápas než v Lažišti. Týn má daleko vyzrálejší manšaft s řadou velmi zkušených hráčů, což minule potvrdil i výhrou nad Krumlovem“ předesílá kaplický trenér Bohdan Malický a vzápětí nechává nahlédnout do karet: „Hrajeme doma, jsme zvyklí hrát ofenzívně, a tak by měl vypadat i náš nedělní herní projev. Soupeře bychom měli přehrát naší útočnou silou,“ zve Malický fanoušky na zítřejší odpolední útočné představení.

Ani kádr kaplického Spartaku se ovšem v úvodu jara nevyhnul výpadkům zraněných hráčů. „Stále mimo hru je Lesňák. Sice už začal pomalu vyklusávat, ale nechceme nic uspěchat. Snad na další domácí zápas proti Táboru by už mohl být připraven. Naproti tomu naplno už trénují Matoušek a Kuta. Ten už by měl být připraven na lavičce, Matoušek ale ještě tento zápas patrně vynechá,“ vypočítává kouč, který nevidí překážku ani v současných klimatických podmínkách a s tím související otázkou, na jakém hřišti se nedělní partie odehraje. „Myslím, že hřiště by mělo být v dobrém stavu. Pokud to jen trochu půjde, tak bychom samozřejmě raději hráli na hlavním hřišti. Když se ale bude muset hrát na druhé ploše, tak by nám to nemělo vadit. Na rezervě trénujeme a jsme připraveni i na tuto variantu,“ uzavírá trenér Bohdan Malický.

My jen dodejme, že podzimní vzájemný zápas zítřejších soupeřů skončil v Týně po přestřelce nejtěsnější výhrou hostujícího Spartaku v poměru 3:2, o kterou se dvěma góly zasloužil současný marod Lesňák a vítěznou trefu zaznamenal z proměněné penalty Záveský. Jak dopadne odveta, v níž jsou Kapličtí opět jasným favoritem, budeme vědět zítra krátce před sedmnáctou hodinou.