V oblíbené rubrice námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z našeho regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy.
K zápasům z programu sedmého tipovacího kola nám třiatřicetiletý Jan Petřík, extrenér béčka českokrumlovského Slavoje a aktuálně hráč kájovského okresního přeborníka, řekl:

Č. Krumlov – Nová Ves pod Pleší (divize): „Nová Ves v minulém kole překvapivě prohrála 0:1 doma s Benešovem. Slavoj si pro změnu odvezl porážku 0:2 z Rokycan, kde skončila jeho čtyřzápasová vítězná šňůra. Myslím, že Slavoj nyní čeká utkání s určitě nejsilnějším soupeřem, se kterým se v této sezoně v divizní soutěži utká. Mrzí mě zranění Špáta, s tréninkem by ale už měli začít Dudák a Sláma. Záležet bude také na tom, v jakém složení přijede příbramská farma a jak bude posílena. Ale vzhledem k tomu, že liga má teď přestávku, tak pendlové v hostujícím týmu určitě budou. Slavojáci ovšem před domácím publikem nechají na hřišti maximum, budou se rvát, a tak si tipnu nulu, která se bude počítat."

Velešín – Borovany (I. A třída): „Velešín po vysoké prohře 1:4 ve Vimperku bude chtít doma zabodovat a nováčka z Borovan porazí. Zahraju si na proroka, mladý Kuba Grznárik bude u několika gólů domácích. Můj tip tedy je jednička."

Horní Planá – Vyšší Brod (I. B třída): „Hornoplánská Smrčina si minule přivezla velice cenný bod za remízu 1:1 na hřišti v sezoně neporaženého Sedlece, kde Kostínek vyrovnával až v poslední minutě. V zajímavém derby s Brodem ovšem Smrčina zaboduje doma naplno. Dynamo po domácí prohře 1:5 s Větřním nebude ve svojí kůži, čeká ho další těžký soupeř a ani tady se bodově nechytne. Tipuji jedničku s vyšším rozdílem ve skóre."

Kaplice B – Frymburk (I. B třída): „První Frymburk jede na hřiště v tabulce čtvrtého béčka Kaplice, které bude posílené o hráče áčka. Věřím, že se Spartaku uzdraví zkušený tahoun Milan Románek a pomůže domácím k bodovému zisku v derby s lídrem. Tipuji remízu."

Křemže – Přídolí (I. B třída): „V tomto okresním derby by měla být podle mě jasná jednička! Křemže přivezla minule zlaté tři body ze Zlivi a doma, pokud ovšem v partii s posledním a zatím nulovým nováčkem z Přídolí nic nepodcení, určitě zaboduje naplno znovu."

Nová Ves/Brloh B – Kájov (OP): „Po domácí remíze s Loučovicemi nás čeká další silný soupeř, a to posílené béčko Nové Vsi. Na malém hřišti bude plno soubojů a málo prostoru. Minule nám chyběli všichni útočníci, tedy Mašek, Čábela, Lippl a Čermák. Věřím, že už někdo z nich bude k dispozici. Trenér Grabec se v posledním utkání zranil, snad se dá také dohromady. Tipnu nulu."

Černá – Malonty (OP): „Doufám, že v tabulce přeboru první Malonty s Černou venku body ztratí a jejich náskok na čele se zkrátí. Pokud budou mít Martinové Sivák a Koza svůj den, tak jejich souhra bude na Malonty platit. Domácí si ale musí pohlídat nebezpečného malontského střelce Gažáka."