Tipy z víkendové domácí nabídky národních, oblastních a okresních fotbalových soutěží.

Česká divize

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje mají po dvou prohrách s Přední Kopaninou doma (pozn. – zápas byl za neoprávněný start kontumován ve prospěch zelenobílých) a minule v Benešově v dnešním jihočeském derby s Čížovou na vlastním trávníku co napravovat.

To dobře ví i krumlovský kouč: „Do důležitého zápasu půjdeme s jasným cílem, a to odčinit předchozí domácí ostudný výkon s Kopaninou a lepší hrou i výsledkem se omluvit našim fanouškům," odhodlaně říká Jiří Svoboda a jedním dechem přibližuje aktuální stav v kádru zelenobílých: „Horko těžko to ale budeme zase  skládat v obraně, protože stále mimo hru jsou zranění Litvan, Klivanda i Hrabík. Na druhou stranu se už dali dohromady a v týdnu trénovali Kroupa i Pavel Svoboda, kteří budou připraveni na lavičce. Sestava ovšem proti Benešovu asi moc změn nedozná. A soupeř? Čížová má oproti podzimu, kdy jsme tam těsně prohráli, zase úplně jiný kádr, ale pořád je to hodně kvalitní tým, který staví na stabilizované obraně s řadou starších zkušených kluků. Určitě nás nečeká nic lehkého, ale hrajeme doma a potřebujeme bodovat, nejlépe naplno, protože při velké vyrovnanosti soutěže bychom se zase o něco víc odtrhli od spodku tabulky. Chceme tedy Čížové podzimní porážku oplatit," přeje si trenér Jiří Svoboda.

My dodejme, že v dnešním derby se utkají desátý Slavoj (po započtení kontumace) s průběžně čtvrtou Čížovou, která minule zdolala doma Hořovicko 3:0 a v týdnu remizovala 2:2 v dohrávce s Aritmou Praha. Na podzim skončil vzájemný derby zápas nejtěsnější výhrou Čížové 1:0, kterou zařídil sedm minut před koncem Jindřich.

I. A třída

Z okresního tria v béčkové skupině druhé nejvyšší oblastní soutěže mají v 18. kole výhodu domácího prostředí dva týmy.

Nováček z Velešína bude dnes chtít navázat na minulou nečekaně jasnou výhru v Lišově v partii se druhými Čtyřmi Dvory. V tabulce po vítězství na Lokomotivě už zase třetí Kaplice zítra hostí sedmé Trhové Sviny, kterým má oplácet potupnou podzimní pětigólovou nadílku.

I. B třída

Velmi lákavá je nabídka na nejnižším krajském stupínku, kde se o tomto víkendu hraje hned trojlístek prestižních okresních derby.

V áčkové skupině poutá pozornost dnešní souboj dua na jaře neporažených mezi Větřním a béčkem Kaplice, v němž budou třináctí domácí oplácet nyní již sedmým spartakovcům podzimní porážku 2:4.

Ve skupině A ještě hraje v tomto kole doma třetí béčko krumlovského Slavoje, které zítra přivítá šestý Suchdol.

V béčkové skupině I. B třídy se budou hrát dvě derby, a to v řádném kole nejprve dnešní bitva mezi již druhou a v odvetách stoprocentní Horní Planou a šestým Vyšším Brodem. Na podzim skončil tento duel bez branek. Zítra se pak uskuteční největší tahák v podobě dohrávky mezi Frymburkem a Horní Planou (od 16 hodin). Zde budou domácí navazovat na jarní  úspěšný start a oplácet Smrčině podzimní debakl 0:4. Ve Frymburku ovšem půjdou fandové na fotbal už dnes, když nyní jen o skóre čtvrtý FC Šumava přivítá průběžně deváté béčko Lažiště.

Okresní soutěže

Rovněž na okresních trávnících najdeme o tomto víkendu velké taháky.

V přeboru se už dnes dopoledne uskuteční souboj dvojice vážných aspirantů na titul mezi aktuálně prvním Kájovem (má o zápas více) a nyní druhým podzimním mistrem z Přídolí.

Ve čtrnáctém kole okresní soutěže je na programu podobný šlágr, v němž v tabulce druhé béčko Velešína zítra přivítá první rezervu Horní Plané a bude chtít zálohu Smrčiny připravit o čistý štít bez prohry v této sezoně.