Dvojice okresních zástupců v národních a oblastních fotbalových soutěžích má dnes před sebou důležitá utkání.

Česká divize

Fotbalisté divizního českokrumlovského Slavoje absolvují dnes na domácím stadionu již druhé vystoupení jarních odvet – a po nezdaru z jarní premiéry v Klatovech mají co napravovat. Českokrumlovské, kteří i přes prohru 0:1 na západě Čech zůstali v průběžné tabulce čtvrtí, ovšem čeká nadmíru těžká partie v podobě derby souboje s jihočeským rivalem a třetím týmem aktuálního pořadí v barvách roudenské Malše.

„Minule jsme hráli proti nejlepší obraně v soutěži, tentokrát nás čeká souboj s nejlepším útokem áčkové divizní skupiny," ví krumlovský kouč Jiří Svoboda a bez zaváhání pokračuje. „Je jasné, že nás nečeká nic lehkého. Hrajeme ale doma, navíc je to derby, a tak věřím, že nás podpoří i fanoušci," zve diváky.

Roudenští minule ukázali výbornou stávající formu a od Malše vyprovodili poslední Sušici pořádnou nadílkou v poměru 7:2…

„Bude záležet na tom, v jakém složení soupeř k nám přijede. Je to přece jen farma Dynama. Pořád ovšem mají ve svém středu velezkušeného Otepku, který dělá celou jejich hru. Střelec Jasanský dává góly, minule se trefil dvakrát. Na ně si musíme dávat pozor," ví o zbraních Malše kouč Svoboda a vzápětí nabízí recept na úspěch: „My jsme byli minule směrem dopředu špatní. Tam se musíme zlepšit. Chceme ovšem hrát útočně, na soupeře takzvaně vlétnout a zkusit ho zaskočit nebo znejistit. Musíme ale být daleko agresivnější než v Klatovech, kde nás soupeř v tomto směru přehrával."

A v jakém složení dnes od 14.30 hodin vyběhnou slavojáci na domácí trávník k jihočeskému derby?

„Možná uděláme jednu změnu v záloze. Klíčové ale bude, zda bude připraven nastoupit Rosůlek. Ten po zranění sice už od čtvrtka zase trénuje, ale s jeho nasazením od začátku to vidím tak padesát na padesát. Naplno už začal i Špát, ale na marodce ještě zůstává Hrabík," vyjmenoval stav kádru Slavoje trenér Jiří Svoboda.

My doplňme, že podzimní vzájemný derby duel obou dnešních soupeřů dospěl u Malše až k penaltovému rozstřelu. Tehdy Roudenští rychle vedli o dva góly, ale zelenobílí ještě do pauzy právě Rosůlkem dali kontaktní gól a po změně stran poslal duel do loterie vyrovnávací trefou Wagner. V desítkách pak Krumlovští po výsledku 4:2 připsali bonusový druhý bod. Jak dopadne dnešní odveta?

Krajský přebor

Do jarních mistrovských bojů dnes vstoupí i jediný okresní účastník nejvyšší oblastní fotbalové soutěže – krajského přeboru – v barvách kaplického Spartaku.

Kaplickým patří po podzimu v průběžné tabulce jedenáctá příčka se ziskem solidních jedenadvaceti bodů. Dnes spartakovce čeká důležitý start v podobě souboje nováčků na půdě předposlední Želče, která na podzim uhrála čtrnáct bodů.

„Jedeme na úvod na hřiště zachraňujícího se soupeře, pak nás doma čekají průběžně čtvrté Prachatice. Je třeba hned na startu bodovat, protože kdybychom vyšli dvakrát naprázdno, tak budeme také namočení," ví kaplický kormidelník Petr Lesňák.

Podzimní vzájemný duel se Želčí spartakovci před svými fanoušky zvládli na jedničku, když si připsali všechny tři body za přesvědčivou výhru v poměru 4:0. Dnes by jistě brali i o něco skromnější výsledek, ale hlavně s bodovým ziskem po závěrečném hvizdu.