Čtvrteční předehrávkou uzavřeli fotbalisté českokrumlovského Slavoje svoje účinkování v mistrovském ročníku 2010/11 krajského přeboru.

Na trávník už jistého krajského medailisty zavítal ve středu tabulky figurující prachatický Tatran, jenž si definitivu příslušnosti k nejvyšší oblastní soutěži zajistil v předposledním kole výhrou nad Kaplicí. Prachatičtí tak do podzámčí přijeli prakticky s dorosteneckým týmem, kde jedinými zkušenějšími borci byli Košík a kapitán T. Ryšánek – a to bylo znát. Českokrumlovští hrající téměř v nejsilnějším složení si tak v poklidném tempu dokráčeli k povinné výhře.

Č. Krumlov - Prachatice 5:2 (3:1)

Roli favorita začali slavojáci potvrzovat od samého začátku a už ve 4. minutě otevřeli skóre. Povedenou střelou k tyči z 20 metrů, na kterou mladý Hopfinger nedosáhl, se prezentoval Beránek – 1:0.

O dva to potom bylo po dvaceti minutách, kdy si na centr Koritara naběhl Vacek a hlavou zvýšil na 2:0. Po půlhodině už měli domácí k dobru tříbrankový náskok, když pěknou kombinaci po přihrávce Špáta korunoval podruhé v utkání skórující Beránek – 3:0.

Hosté toho příliš neukázali, přesto v závěru poločasu trochu zvedli hlavu. Při střele Caise ještě Šillera zachránila tyč, ale ve 37. minutě už domácí gólman na trefu Hada do šibenice neměl nárok – 3:1. A za tohoto stavu se odcházelo po prvních pětačtyřiceti minutách do kabin.

I nástup do druhého poločasu patřil domácím, přesto hosté utkání zdramatizovali, když v 55. minutě vstřelil Košík kontaktní branku na 3:2. To však bylo ze strany Tatranu vše a další průběh utkání už byl zcela v režii Slavoje.

Domácí si vypracovali řadu vyložených šancí, když třeba agilní Koritar měl na noze nejméně tři branky, další příležitosti potom zahodili Pliška, Klivanda nebo Matuš.

Do střelecké listiny se ovšem zapisoval už pouze jediný domácí hráč, a to s chutí hrající a do koncovky se neustále tlačící Lukáš Vacek. Ten nejprve v 62. minutě zvyšoval na 4:2, aby potom tři minuty před závěrečným hvizdem zkompletoval svůj hattrick a podtrhl přesvědčivé vítězství Slavoje na konečných 5:2.

„Výsledek naprosto neodpovídá průběhu hry, protože spousta našich hráčů mohla dát ještě další góly. Hosté vytěžili z minima maximum, když zužitkovali dva rychlé brejky. V jednu chvíli tedy Prachatičtí snížili na 3:2 a zápas trochu zdramatizovali. Kvalita ovšem byla na naší straně. Dalšími brankami jsme se uklidnili a potvrdili naší výraznou herní převahu v tomto utkání,“ viděl vítěznou tečku Slavoje za sezonou českokrumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

Fakta – branky: 21., 62. a 87. Vacek, 4. a 32. Beránek – 37. Had, 55. Košík, žluté karty 1:0 (Klivanda), jako hlavní řídil rozhodčí Kaštánek, sledovalo 80 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Boháč (46. Litvan), Svoboda, Klivanda, J. Zatloukal – Špát, Matuš (46. Kroupa), Pliška, Vacek – Beránek (63. Babouček), Koritar.

Oslaví stříbro?

Českokrumlovští si v derniéře zaknihovali sedmnáctou výhru v tomto ročníku krajského přeboru a před dnešními zápasy o bod přeskočili Milevsko na druhé místo.

Dnes odpoledne tedy budou slavojáci držet palce hráčům Čkyně. Pokud totiž milevští Vzduchotechnici venku svůj poslední zápas nevyhrají, tak Českokrumlovští už na stříbrné příčce zůstanou. V případě remízy ve Čkyni a následné rovnosti bodů mezi Českým Krumlovem a Milevskem totiž ve prospěch Slavoje hovoří lepší bilance vzájemných zápasů (2:1 na podzim v Krumlově a 2:0 v jarní odvetě v Milevsku).