Písek - Český Krumlov 3:1 (1:0)

Českokrumlovští začali na půdě papírového favorita bez respektu, hráli otevřenou partii a dlouho drželi i smírný bezbrankový stav. Domácí sice měli míč častěji na kopačkách, ale hrozili převážně jen ze standardek. Krumlovský gólman Šiller, jenž v předchozích třech utkáních udržel čisté konto, si tak vylepšil statistiky na více než tři stovky minut bez inkasované branky, ale pět minut před pauzou již i jeho série skončila. To se v závaru v šestnáctce hostů nejlépe zorientoval Kubiš a hlavou zajistil Písku poločasové vedení – 1:0.

Zelenobílí potom po přestávce ještě zvýšili aktivitu a sahali po vyrovnání. Šanci z kategorie vyložených měl P. Svoboda, jenž se po hodině hry ocitl na penaltě zcela sám, zakončil však nad branku. A v 69. minutě přišel trest, když se přesně z přímého kopu trefil Šťastný na 2:0. Střídající Kodras ještě vykřesal naději kontaktní trefou na 2:1, ale poslední slovo však měli Písečtí. Slavojáci v závěru ve snaze srovnat otevřeli obranu a Zahrádka tři minuty před posledním hvizdem z brejku pečetil na výsledných 3:1.

„V prvním poločase byl v naší hře trochu vidět respekt z kvalitního soupeře. Nedařila se nám příliš kombinace, neudrželi jsme vepředu balon a byli pod tlakem. Podepsalo se na nás i vynucené střídání zraněného Dvořáka, po kterém jsme museli proházet obranu. Písek měl hru většinu času pod kontrolou, my jsme často jeho akce zastavovali jen za cenu faulů a museli bránit nebezpečné standardky. Z toho všeho pak vyústil i první inkasovaný gól. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a měli dvě velice nadějné šance. Ve vápně volný Pavel Svoboda ale bohužel přestřelil a nájezd Rosůlka kryl brankář Vršecký. Dostali jsme z krásně trefeného přímého kopu druhý gól, stačili snížit, ale v závěru ještě jednou z brejku inkasovali. Písek jednoznačně prokázal velkou kvalitu a potvrdil, že nepatří do divizní špičky náhodou. My jsme ovšem s favoritem sehráli celkově důstojnou partii a i přes výslednou prohru tady vyloženě nepropadli. Kluci se snažili a soupeř se o výhru bál až do konce. Pro mě je velice pozitivní i fakt, že zatímco dříve jsme třeba jezdili ven s obavami, tak dnes se nás bojí soupeři a musí s námi všichni počítat," hodnotil podzimní derniéru kormidelník v poločasové tabulce pátého krumlovského Slavoje Jiří Svoboda.

Fakta – branky: 40. Kubiš, 67. Šťastný, 87. Zahrádka – 78. Kodras, střely na branku 12:6, mimo 5:6, rohy 6:5, fauly 13:14, žluté karty 3:5 (Vršecký, Zahrádka, Šťastný – Klivanda, Dudák, Vacek, Šiller, Beránek), jako hlavní řídila rozhodčí Zadinová, sledovalo 220 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Dvořák (35. Kroupa), Klivanda, Dudák, M. Svoboda – Beránek, Wagner (69. Kodras), Vacek (79. Sláma), Novák (79. Hrabík) – P. Svoboda, Rosůlek.