Tipy z domácí víkendové nabídky finišujících národních oblastních a okresních soutěží.

Česká divize

Fotbalisté krumlovského Slavoje si minule zaknihovali další neúspěšný výjezd na hřiště soupeřů a vrátili se s prázdnou z trávníku pražské Aritmy. Dnes zelenobílé čeká další rival z hlavního města – a mají před sebou ještě tvrdší oříšek. Českokrumlovští totiž nastoupí od 14 hodin na svém stadionu proti lídrovi průběžné tabulky ze Štěchovic.

„I když hrajeme s prvním, tak v posledním podzimním domácím zápase chceme bodovat," jasně říká asistent trenéra Zdeněk Šváb mladší, jenž bude spolu s kolegou Jiřím Svobodou promýšlet vynucené změny v základní sestavě. „Zranění kotníku vyřadilo Beránka a chřipku má brankář Šiller, který bude ale na lavičce, kdyby bylo třeba střídat gólmany. Na druhou stranu ale už celý týden naplno trénoval Pliška, do základu půjde i Martin Svoboda a na lavičce bude po zranění už připravený i Litvan," přiblížil aktuální stav v krumlovském táboře asistent Šváb.

I. A třída

Poslední řádné podzimní kolo druhé nejvyšší oblastní soutěže přináší ve svém programu jeden velký tahák, a to další derby dvojice zástupců našeho regionu. Na hřišti v Nové Vsi se dnes proti sobě postaví v průběžné tabulce béčkové skupiny s pěti body poslední domácí FK Nová Ves/Brloh a předposlední Velešín, jenž má na třinácté příčce k dobru čtyři bodíky. V této partii půjde skutečně o pověstných šest bodů a kdo si připíše případnou výhru, bude mít přece jen klidnější zimní přestávku.

Po minulé prohře v Bavorovicích v tabulce až čtvrtý kaplický Spartak si dnes může spravit chuť na hřišti dvanácté Nové Bystřice.

I. B třída

Z osmičky okresních týmů v obou skupinách nejnižší krajské soutěže bude mít ve třináctém podzimním dějství výhodu domácího prostředí  rovná pětice.

V áčku hraje dnes doma dvanáctá Křemže se silným a v tabulce šestým Suchdolem. Zítra se o další záchranářské body pokusí v pořadí jedenáctá rezerva Kaplice v domácím zápase s devátým Chlumem, na který ztrácí dva body.

V béčkové skupině je jasným šlágrem dnešní souboj na vítězné vlně se nesoucího a už průběžně třetího Frymburku s lídrem tabulky z Netolic. Čtvrtá Horní Planá nastoupí dnes v roli favorita proti dvanáctým Chelčicím a sedmý Vyšší Brod rovněž dnes vyzve na svém trávníku exúčastníka I. A třídy ze Zlivi, kterému patří v tabulce průběžně deváté pořadí.

Okresní soutěže

Na okresních trávnících jsou o tomto víkendu na programu dohrávky pětice odložených utkání desátého kola. V přeboru půjdou fanoušci na fotbal dnes ve Frymburku, jehož béčko hostí Soběnov, a v Holubově, kde nováček v sousedském derby změří síly s rezervou Nové Vsi.

V soutěži se bude zítra hledat odpověď na otázku, zda lídr z Horní Plané zakončí celý podzim bez porážky. Béčko Smrčiny se zítra představí na půdě zálohy Křemže.