DIVIZE

Fotbalisty českokrumlovského Slavoje v boji o divizní záchranu čeká o víkendu další korálek na západočeské šňůře.

Zelenobílí po domácím nezdaru s Doubravkou (0:1) a minulém importu dvou bodů za penaltovou výhru na půdě posledního plzeňského Petřína mají před sebou znovu bitvu o pověstných šest bodů.

V sobotu v tradičním dopoledním čase od 10.30 změří slavojáci síly s Přešticemi a v souboji třináctého se čtrnáctým týmem průběžné tabulky, které mají na kontě shodně 27 bodů, budou chtít soupeři oplatit podzimní prohru 0:3.

„Kromě Klivandy jsme kompletní,“ hlásil před víkendem krumlovský kouč Václav Domin a jedním dechem pokračoval: „Víme, co nás čeká a celý týden jsme se tomu v přípravě věnovali. Soupeř určitě bude bránit ve zhuštěném prostoru, což nám pravda nevyhovuje, ale jednou už to musíme zlomit!“ burcuje trenér.

DVĚ DERBY

V druhé nejvyšší oblastní soutěži – I.A třídě – budou v devatenáctém dějství hrát oba okresní týmy z áčkové skupiny v domácím prostředí.

Po dvou prohrách v řadě až desáté Větřní v sobotu hostí sedmou Planou u Českých Budějovic, které má oplácet podzimní prohru 0:3 z jejího hřiště. Poslední Velešín ve stejném sobotním úředním termínu přivítá na svém trávníku devátý Vimperk, z jehož půdy si v první polovině sezony rovněž vezl porážku o tři branky (1:4).Podruhé v řadě se v nejnižší krajské soutěži – I.B třídě – budou hrát hned dvě okresní derby. K tomu prvnímu hodinu a půl po sobotním poledni vyběhnou u kláštera na trávník nováčka hráči aktuálně dvanácté Zlaté Koruny a pátého Frymburku. Na podzim se po přestřelce u Lipna radovali domácí Šumaváci (4:2). Zlatokorunští už ovšem nutně potřebují na jaře zabodovat, aby se jejich působení v kraji rychle nezměnilo v jednoroční epizodu.

Také v druhém derby, které je na programu v neděli, půjde o záchranářské body. V odvetách rovněž nulový FK Nová Ves / Brloh, který po minulém výprasku v Kaplici (1:11) klesl na předposlední příčku, hostí deváté Loučovice. Na podzim hladce doma triumfoval Vltavan po kanonádě 5:0, takže i zde je co oplácet.

TAHÁKY V OKRESE

Patnácté dějství okresního fotbalového přeboru nabízí svůj tahák v podobě sobotní partie dvou celků ze špičky.

Čtvrtý Kájov se utká s prvním Dolním Dvořištěm. Lídr od hranic minule ztratil dva body penaltovou prohrou v Malontech, ale paradoxně zvýšil svůj náskok v čele na dva body, protože Horní Planá padla na trávníku béčka krumlovského Slavoje. Smrčina bude tento nezdar napravovat v sobotní domácí partii s předposledním Přídolím.

Za druhý magnet kola můžeme označit sobotní duel třetího Vyššího Brodu s rezervou Českého Krumlova, která po utrápeném podzimu postupně stoupá tabulkou vzhůru a je už desátá.