Favorizovaní Západočeši nezaváhali a nabídku s povděkem přijali. A ani se nemuseli moc vynasnažit, když umně pokryli střed hřiště a ze své jediné příležitosti v zápase rozhodli o vítězství. Domácí bez zraněného kapitána V. Beránka a distancovaného Wagnera působili velmi nesourodě, a pokud se k nějakým příležitostem dostali, lehkomyslně je promarnili.

Č. Krumlov - Rokycany 0:1 (0:1)

Od samého počátku bylo zřejmé, že žádná fotbalová hitparáda na věrné domácí fanoušky nečeká. Hosté trpělivě vyčkávali, co na ně Českokrumlovští vymyslí. Jak se ukázalo, moc toho nebylo. Přesto již ve 12. minutě mohli zelenobílí pohnout ukazatelem skóre, ale P. Svoboda nesladil svou rychlost s kopací technikou, míč si dal v úniku hodně od kopačky a pozorný Vild mu včasným vyběhnutím šanci zmařil. A vzápětí to přišlo. Z nevinné protiakce na druhé straně zprava prošel přes malé vápno centr Krále k zadní tyči a Spěváčkovi nezbývalo nic jiného než skórovat – 0:1. Zelenobílí tak dostali další ránu do vazu, a ta je přikovala do série nahodilých pokusů, které nemohly vést k úspěchu. Trochu světla na konci černého tunelu zasvítilo jen zřídka při standardních situacích.

Po přestávce se hosté už vůbec nikam nehnali, soustředili se na aktivní obranu, nic netvořili, ale domácím toho také moc nedovolili. Přesto v 55. minutě Kabeleho centr našel hlavu Rozkošného, ovšem ten nenašel správný směr do brány. Nejblíž k vyrovnání byli domácí v 65. minutě, kdy Klivanda prostrčil do ulice na rozběhnutého P. Svobodu, ale ten tváří v tvář Vildovi mířil až příliš přesně k tyči a míč po kontaktu s konstrukcí vykopl z lajny vracející se Špic. O minutu později přetažený centr zleva vrátil hlavou do ohně Kabele, ale na rokycanského gólmana ve velké příležitosti nevyzrál Rozkošný. Zbytek utkání byl z pohledu domácích nekoordinovaný, akce na náhodu měly jepičí život a výrazem zmaru bylo v závěru zcela zbytečné vyloučení M. Svobody po druhé žluté kartě za vražení do protihráče…

Fakta – branka: 12. Spěváček, žluté karty 4:4 (u domácích M. Svoboda 2, Rozkošný, Klivanda), červené karty 1:0 (89. M. Svoboda), jako hlavní řídil rozhodčí Raplík, sledovalo 95 diváků.

Sestava Slavoje: Trnka – Kabele, Dudák, M. Svoboda, Kroupa – Persán (76. Jakeš), Novák, Rozkošný (68. Prokop), Žilenko – P. Svoboda, Klivanda.

„Je to stále stejné. Vše se skrývá v naší bídné koncovce, což nás provází celý podzim. Posedmé jsme nedokázali vstřelit branku, a to je víc než polovina zápasů. Při tom šance, a to i vyložené, jsme měli, ale nedáme nic. Soupeři pak k vítězství stačila jediná povedená akce za celý zápas a jediná přímá střela na branku. Mrzí mě i to, že se navíc sami hloupě oslabujeme a při úzkém kádru si necháme dát ještě ke všemu zbytečnou červenou. A to nás příště čeká klíčový zápas v Třeboni…" připomněl krumlovský kouč Jiří Svoboda následující jihočeské derby, v němž předposlední slavojáci zavítají na trávník posledního týmu áčkové divizní skupiny.

František Lippl, Karel Vosika