V oblíbené rubrice oslovený expert, většinou matador zelených trávníků, komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích, a to duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy čtenářů Českokrumlovského deníku.

Dnes nám osmačtyřicetiletý malontský gólman k zápasům z programu šestého podzimního tipovacího kola E.ON Tip Ligy řekl:

Č. Krumlov – Čížová (divize, 13. s 15. týmem tabulky): „V jihočeské derby čeká domácí Slavoj zápas ne o šest, ale rovnou o devět bodů. Trenér Jiří Svoboda sliboval svým ovečkám, že jim důrazně promluví do duše. Ty se mu proto odvděčí vítězstvím a nechají zapomenout na minulý propadák s Hořovickem. Střelecky se prosadí Pavel Svoboda a nasměruje domácí tým k vítězství 2:0."

Velešín – Bavorovice (I.A, 3. se 6.): „Velešínský nováček bude chtít doma potvrdit získaný bod z horké ševětínské půdy, ale bez distancovaných hráčů Kollára a Kukačky se mu to, myslím si, naplno nepodaří. Hostující „Baby" přijedou s jasným plánem odčinit domácí prohru se Čtyrákem a odvezou si zpod komína velice cenný bod."

Černá – Nemanice (I.B, 9. s 1.): „V tomto zápase svěřenci trenéra Frnky vyjdou potřetí za sebou naprázdno. Do Černé totiž přijede vedoucí mužstvo a největší favorit soutěže. Nemanice se vezou na vítězné vlně a Peťa Schönkypl v jejich dresu si prakticky domů přijede pro tři body, navíc se prosadí i střelecky. Tipuji jasné vítězství hostů 1:6."

V. Brod – Dříteň (I.B, 8. s 2.): „Domácí Dynamo prožívá pravý křest ohněm. Po Nemanicích a Plané teď hraje s dalším mužstvem z první trojky. Dříteň přijede se zkušenými hráči Slepičkou a jedenačtyřicetiletým Jardou Klimešem, na toho si musí Kája Krauskopf a spol. dát největší pozor. Ani to ale nepomůže a domácí potřetí za sebou prohrají 1:4."

FC Vltava – Frymburk B (OP, 1. s 8.): „Vedoucí mužstvo tabulky si bude chtít spravit chuť po minulé remíze u hranic, kde zahodilo neskutečné množství šancí. Ideální příležitost k tomu bude mít proti frymburské benfice, se kterou si v pohodě poradí. I Vašek Tomka bude mít problémy s rychlonohým Rudou Kartákem a nezastaví domácí na cestě k jasnému vítězství."

Kájov – Malonty (OP, 5. se 3.): „V zápase dvou zkušených týmů jedeme na kájovský trávník bodovat a udržet se v popředí tabulky. Domácí ovšem po minulé prohře ve Velešíně budou chtít určitě vyhrát, takže nás nečeká vůbec nic lehkého. Přesto věřím, že když si naše nová útočná dvojice Mezei a Pulec opět vyhoví a dá nějaký gól, tak nepojedeme domů s prázdnou."