V oblíbené rubrice námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z našeho regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy.

K zápasům z programu devátého tipovacího kola nám třiatřicetiletý Jan Petřík, extrenér béčka českokrumlovského Slavoje a aktuálně hráč kájovského okresního přeborníka, řekl:

Český Krumlov – Táborsko B (divize): „Jihočeské derby je jedním z divizních taháků. Krumlovu se na podzim daří a herní pohodu potvrdil i minule cennou výhrou v Chebu. Navíc se teď do kádru vrátí Jakub Wagner a Pavel Svoboda, sestava tedy bude ještě silnější. Áčko Táborska hraje ve stejný čas, takže si tipnu jedničku."

Nová Ves/Brloh – Hrdějovice (I. A třída): „Po divoké přestřelce a nečekané prohře v poměru 4:6 v Trhových Svinech si stále třetí Nová Ves v domácím zápase proti sedmým Hrdějovicím napraví reputaci. Po vypršení trestu už zase hraje Milan Ďurica a spolu s Martinem Fischerem straší každého soupeře. Tento tandem se opět gólově prosadí, takže i tady vidím výhru domácích. Tipuji jedničku."

Velešín – Slávia Č. Budějovice (I. A třída): „Velešín naposledy přivezl velice dobrý bod za remízu 2:2 na hřišti posíleného béčka Roudného, kde dokonce sahal po výhře. Otazník však momentálně visí nad zdravotním stavem mladého Grznárika. Filip Rozkošný ale dává v poslední době hodně branek a povede Velešínské k bodovému zisku i v domácím zápase s průběžně první budějovickou Slávií. Tady si tipnu remízu."

Kaplice B – Horní Planá (I. B třída): „Zajímavé utkání. Myslím, že v tomto derby asi padne hodně branek. Kaplické béčko naposledy přivezlo dobrý bodík za remízu 1:1 v Sedleci, Hornoplánští naopak překvapivě podlehli doma v poměru 2:3 Dřítni. Je to otevřené, a tak se přikloním k dělbě bodů."

Černá – Kájov (okresní přebor): „Kájov se po osmém kole dostal do čela tabulky. V sobotním zápase je ovšem třeba eliminovat útočnou sílu nyní až čtvrté Černé, která minule po boji prohrála 2:3 v Nové Vsi. Pokud ovšem chceme na čele pořadí vydržet, a to chceme, tak je třeba na horké půdě v Černé zabodovat, nejlépe naplno. Tipnu si remízu a budu doufat v ještě lepší výsledek."

Velešín B – Vyšší Brod B (okresní soutěž): „Zápas třetího s prvním týmem tabulky je jasným tahákem posledního podzimního kola soutěže. Vedoucí Vyšší Brod naposledy podlehl doma v divokém utkání posílenému béčku Větřní v poměru 5:8 a bude tento nezdar chtít venku napravit. Rezerva Dynama má ve svém středu nestárnoucího kanonýra Víťu Syrovátku, který se trefí i ve Velešíně. V tomto zápase tedy vidím těsnou dvojku."