Domácí kormidelník Pintér neměl k dispozici trojlístek distancovaných hráčů základní sestavy (Pliška, Svoboda, Klivanda) a v popředí tabulky figurující rezerva sešívaných byla jasným favoritem, což se potvrdilo.

Č. Krumlov - Slavia Praha B 1:5 (0:5)

Před pěknou návštěvou pěti stovek diváků začali slavojáci otevřeně. Už v 1. minutě se do šestnáctky hostů zprava probil Babouček, ale jeho přihrávka před branku nikoho ze spoluhráčů nenašla. Slávisté ale poté přebrali taktovku a směrem dopředu byli velmi nebezpeční.

Skóre se poprvé měnilo ve 14. minutě, kdy se hosté prokombinovali až do vápna Slavoje a nekrytý Paprčiak z úrovně penalty nedal Jirkalovi šanci – 0:1.

Za další dvě minuty to už bylo o dva góly. Po centru z levé strany nechali domácí zadáci v šestnáctce trestuhodně volného Červenku, jenž do protipohybu brankáře zvýšil na 0:2.

O chvíli později mohli domácí kontrovat, když zleva šel sám Beránek, ale v rozhodující chvíli si míč ukopl a Berkovec měl snadnou práci.

Zmar domácí defenzívy potom jasně dokumentovala 27. minuta, kdy dlouhý výkop hostujícího brankáře usměrnil stoper Pintér po nedorozumění s Jirkalem do vlastní sítě na 0:3.

Po půlhodině postihla Slavoj další rána, když vinou zranění po tvrdé srážce musel střídat obránce Kroupa. A v závěru půle pak sešívaní zatloukli do krumlovské rakve další dva hřebíčky.

Ve 38. minutě hosté vyšachovali krumlovskou obranu a Smolák střelou z voleje dával na 0:4. Za dvě minuty předvedli Pražané akci jako přes kopírák a Smolák bez přípravy upravil na poločasových 0:5.

Do druhé půle nastoupil v domácím dresu rekonvalescent Koritar, ale dál se hrálo podle hostujících not. Slávisté sice s vědomím jasného náskoku viditelně zvolnili, přesto měli nejméně tři další jasné šance. Při samostatných nájezdech hostů se ovšem blýskl krumlovský gólman Jirkal a další branku už neinkasoval.

O poslední změnu stavu se tak postarali domácí, když tři minuty před koncem osvědčil důraz v souboji s brankářem Boháč a vstřelil čestný úspěch Krumlovských – 1:5.

Fakta – branky: 87. Boháč – 38. a 40. Smolák, 14. Paprčiak, 16. Červenka, 27. vlastní (Pintér), žluté karty 1:0 (Babouček), jako hlavní řídil rozhodčí Vlasjuk z Rakovníka, sledovalo 510 diváků.

Sestava Slavoje: Jirkal – Boháč, Pintér, Kroupa (30. Litvan), J. Zatloukal – Kovačičín (85. K. Zatloukal), Matuš (46. Koritar), Vacek, Sivák, Beránek – Babouček.

„Je pravda, že Pliška, Svoboda a Klivanda jsou důležití hráči naší sestavy, ale jejich absence náš dnešní výkon neomlouvá. Ten byl totiž jedním slovem bídný. I přes očividně vyšší kvalitu soupeře jsme měli uhrát lepší výsledek,“ jasně začal hodnocení utkání krumlovský kouč Lubomír Pintér a jedním dechem pokračoval: „Přestože jsme měli o hře Slavie informace a naše hráče před zápasem upozorňovali na důsledné bránění kolem vápna, tak jsme tam nechali soupeře v klidu kombinovat. Hostům jsme to sami hodně usnadnili. Hráli jsme bojácně, spíš utíkali od zodpovědnosti a vyhýbali se soubojům. Jmenovat nebudu, ale někteří hráči mě přístupem k zápasu hodně zklamali. Bohužel, hrát musíme s tím, co je k dispozici, a naše lavička prostě není tak silná, jak bych si představoval. Náš projev se potom výrazně nezlepšil ani ve druhém poločase. Trochu jsme se po prostřídání sice probrali, přesto šel soupeř několikrát sám na branku a Jirkal chytil nejméně tři další góly. Dali jsme pak v závěru alespoň čestný úspěch. Bylo to bohužel v zápase poprvé, kdy jsme předvedli potřebný důraz. Já mohu jen doufat, že se vysoký počet inkasovaných branek nějak zásadně nepodepíše na psychice našich hráčů, protože možností k nějakým velkým změnám pro další zápasy moc není.“

V dalším kole budou aktuálně poslední Českokrumlovští hrát znovu na domácím trávníku, kde v neděli přivítají průběžně páté Votice.