Divize: Fotbalisté krumlovského Slavoje po dvou výhrách opustili poslední místo tabulky. Dnes však zelenobílé čeká tvrdý oříšek v podobě dopoledního vystoupení na půdě průběžně osmého béčka Slavie Praha, s nímž na podzim doma utrpěli debakl 1:5.

„Béčko Slavie nemá na jaře extra formu, na Strahově by se dalo něco uhrát. Musíme ovšem pokrýt střed hřiště a nedovolit soupeři rozjet jeho kolotoč přihrávek, jaký předvedl na podzim u nás,“ má jasno krumlovský kouč Jiří Svoboda, kterému ale přidělává vrásky zdravotní stav několika hráčů: „Nachlazení jsou Klivanda s Baboučkem, Beránkovi se vrátily potíže se zády a Litvana stále ještě nepustí do hry svalové zranění. Máme ale dostatečně široký a srovnatelný kádr, šanci dostanou další kluci.“

Krajský přebor: Kaplický Spartak ještě na jaře nebodoval a po třech prohrách je na předposledním místě už jen o bod před Rudolfovem. Zítra tak čeká jediného okresního zástupce v nejvyšší oblastní soutěži další důležitý duel, v němž doma od 16.30 změří síly s osmou Jiskrou Třeboň, s níž na podzim venku remizoval 2:2.

„Je to klíčový zápas, ale to říkám už počtvrté. Musíme už konečně urvat body za každou cenu. Na hráčích vidím odhodlání, bohužel nám ale přibyly problémy se sestavou. Ze studijních důvodů zůstává Gondek v Praze, určitě nebude ani Hejna, který si v týdnu při tréninku natáhl vazy, nakřápnutí jsou Janura s Románkem, vynucenou pauzu hlásí i Pavel Pulec a ke všemu si Benc natáhl třísla. Právě na tyto starší kluky spoléhám, ale musíme to dát nějak dohromady a doma vyhrát. Jiná cesta není,“ burcuje kaplický kormidelník Jiří Orlíček.

I. A třída: Oba okresní nováčci míří po úspěšném startu ve druhém jarním kole k zápasům o šest bodů na hřiště soupeřů. V áčku nadále poslední Nová Ves nastoupí dnes na půdě desátého Vacova, na který ztrácí tři body. Na podzim náš tým doma vyhrál 4:3.

V béčku dvanáctá Křemže bude chtít navázat na kanonádu proti Nové Bystřici v dnešní partii na hřišti jedenácté Dřítně, s níž na podzim vyhrála 2:0.

I. B třída: Program šestnáctého dějství nejnižší oblastní soutěže přináší dvojici prestižních okresních derby, v nichž půjde o hodně. Ohrožená a v tabulce až dvanáctá hornoplánská Smrčina (11 bodů) hostí dnes průběžně čtvrtou rezervu krumlovského Slavoje (27 bodů), které má oplácet podzimní prohru 1:2. Na chvalšinském trávníku se v souboji nováčků mezi předposledním domácím Sokolem (9) a desátým Větřním (14) bude hrát o šest bodů. Domácí mají okresnímu rivalovi oplácet podzimní debakl 1:5.

Další naše týmy jedou v tomto kole ven. Tahákem bude zítřejší vystoupení velešínského lídra na půdě šestých Lhenic, druhý Frymburk hraje zítra v Mladém.

Okresní soutěže: Do jarní části vstupují konečně i okresní soutěže. Neporažený lídr přeboru z Kájova hraje zítra doma se Světlíkem. Tahákem jarní premiéry soutěže je dnešní tradiční derby mezi Holubovem a Křemží B.