Česká divize

Fotbalisté krumlovského Slavoje museli v posledních dvou kolech spolknout hořké pilulky v podobě vysokých domácích porážek s béčkem Slavie Praha (1:5) a Voticemi (0:5). Dnes dopoledne však na nováčka rozhodně nečeká soupeř k rozehrání, neboť slavojáci zavítají na půdu suverénního lídra ze Strakonic, který s bilancí pěti vítězství a jedné remízy jasně vévodí tabulce.

„Bude to těžké. Se Strakonicemi jsme ale sehráli velmi dobrý zápas na turnaji v Týně (pozn. – 1:1), doufám, že kluci si vzpomenou, co na soupeře platilo,“ předesílá krumlovský trenér Lubomír Pintér, jenž opět nebude mít k dispozici kompletní kádr. „U trojlístku distancovaných (pozn. – Pliška, Svoboda, Klivanda) jsme žádali o prominutí zbytku trestu, ale nepochodili jsme. Co je ale horší, že si Litvan natáhl sval a netrénovali ani Vacek a Sivák,“ smutně konstatoval kouč.

Krajský přebor

Utkání celků, které v posledním kole inkasovaly pětigólovou nadílku, čeká dnes fotbalisty v tabulce osmého kaplického Spartaku na půdě čtrnáctého nováčka z Vodňan.

„Chceme si přivézt minimálně bod, abychom se udrželi ve středu tabulky,“ jasně říká kaplický trenér Jiří Orlíček, který však po domácím debaklu s Roudným (1:5) počítá další ztráty. „Minule se zranil Faltus a svalové problémy trápí Kolka. Kvůli studijním povinnostem Gondek a Štěpánek trénují jen jednou týdně. Pokud se ale nepřidají jiné vlivy, tak bychom ve Vodňanech měli bodovat!“

I. A třída

Oba okresní nováčkové zajíždějí v šestém kole ven. Se dvěma domácími výhrami nad Zliví (5:1) a budějovickou Slávií (1:0) v zádech nastoupí v tabulce skupiny B šestí Křemežští dnes dopoledne na půdu deváté Lokomotivy Č. Budějovice. V jiném rozpoložení jedou ven hráči Nové Vsi, kteří doma dvakrát prohráli (Hradiště 0:2, Sez. Ústí 0:5), jsou jedenáctí a dnes je čeká vystoupení na půdě prvního Oseku.

I. B třída

V šestém kole nejnižší oblastní soutěže se hraje jediné derby, v němž se zítra na trávníku průběžně až posledního béčka Kaplice představí nový lídr tabulky z Frymburku. V minulém ročníku spartakovci doma vyhráli 3:2 a jarní odveta u Lipna skončila bez branek.

Doma bude hrát ještě šest našich týmů. Dnes třetí Velešín přivítá dvanácté Mladé, šestý nováček z Větřní hostí páté Lhenice, devátá Horní Planá nastoupí ve šlágru proti druhým Netolicím, jedenáctý Vyšší Brod změří síly s osmým béčkem Roudného a třináctý novic z Chvalšin vyzve desáté béčko Jankova. Zítra průběžně čtvrté béčko Č. Krumlova nastoupí doma proti sedmému K. Újezdu.