Česká divize: Fotbalisté krumlovského Slavoje si minule přivezli potupný pětibrankový debakl z umělky pražského Motorletu a se ziskem pouhých čtyř bodů se krčí na třináctém místě průběžné tabulky áčkové divizní skupiny.

O napravení pošramocené reputace v minulém ročníku bronzového týmu budou zelenobílí bojovat dnes před svými fandy, kde v jihočeském derby změří síly s aktuálně jedenáctou roudenskou Malší (5 bodů, ale odložený zápas s Doubravkou k dobru).

„U těchto farem ligových týmů je sestava soupeře vždy otazníkem. Tentokrát jako na potvoru má budějovické Dynamo volno, a tak Roudné přijede asi hodně nabité. To ale nic nemění na tom, že chceme doma uspět, to znamená bodovat naplno. Pozitivní je, že na hráčích jsem při tréninku pozoroval hodně bojovnou náladu a chuť debakl z minulého kola napravit," předesílá krumlovský trenér Jiří Svoboda, jenž bude mít k dispozici téměř kompletní kádr: „Chybět bude jen mladý Persán, který je na dovolené. Otazník se pak vznáší nad Dudákem, který celý týden netrénoval kvůli bolestem zad. Určitě uděláme změny v sestavě, a to směrem dozadu i dopředu. Očekávám, jako ostatně s Roudným pokaždé, kvalitní fotbal, který by si fandové neměli nechat ujít," zve diváky kouč Svoboda.

My dodejme, že v minulém ročníku byli ve vzájemných soubojích úspěšnější zelenobílí slavojáci, kteří na podzim u Malše po remíze 2:2 vyhráli na penalty a pak v jarní odvetě slavili nejtěsnější výhru 1:0, kterou ve velmi dobrém utkání zařídil právě výše jmenovaný obránce Dudák.

I.A třída: Z kvarteta okresních účastníků béčkové skupiny druhé nejvyšší oblastní soutěže má v pátém dějství výhodu domácího prostředí plný trojlístek.

Dnes už hodinu a půl po poledni dojde k souboji nováčků mezi Velešínem a Ledenicemi, v němž by měli domácí proti zatím nulovým hostům potvrdit zlepšenou formu. S cílem rozšířit dosud hubené tříbodové konto nastoupí Větřínští proti nevyzpytatelnému týmu Hrdějovic. Zítra pak šestibodová Kaplice přivítá na svém trávníku o bod úspěšnější budějovickou Lokomotivu. Ven zajíždí v tomto kole jen Nová Ves, jež se o první bodový zápis pokusí dnes na půdě první a zatím stoprocentní Dobré Vody.

I.B třída: V pátém podzimním pokračování nejnižší oblastní soutěže nabízí los áčkové skupiny hned dvojici okresních derby.

V tom prvním dnes hodinu a půl po poledni dojde k souboji zatím úspěšných nováčků. Se sedmi body v průběžné tabulce pátá Černá hostí bodík ztrácející sedmé vyšebrodské Dynamo.

Druhý prestižní souboj bude k vidění zítra v okresním městě, kde béčko krumlovského Slavoje v roli jasného favorita přivítá zatím nulovou a v tabulce poslední hornoplánskou Smrčinu. V minulém ročníku byli vždy úspěšnější domácí, na podzim vyhráli slavojáci 4:2 a v jarní odvetě Hornoplánští 2:0.

Na hřiště soupeře zajíždí dnes Frymburští, kteří budou hostovat v Trhových Svinech.

Okresní přebor: Za jednoznačný šlágr čtvrtého kola musíme označit dnešní bitvu o post lídra průběžné tabulky, kterou svede aktuálně druhý malontský Hraničář s dosud stoprocentním FC Vltava. Atraktivní duel slibuje i sousedská partie dvojice šestibodových mezi čtvrtým Kájovem a třetími Chvalšinami.