Slavoj hrál pod zámkem už podruhé smírně, hledání útočníka trvá

Hluboká nad Vltavou – Účinkování v základní skupině Zimní ligy zakončil divizní Slavoj partií s domácím účastníkem KP: Hluboká nad Vltavou – Č. Krumlov 2:2 (2:1).

21.2.2017

Trenér Českého Krumlova Václav Domin zatím v přípravě marně hledá optimální složení útoku.Foto: Deník / Karel Vosika

V rušném utkání se ujali vedení už po deseti minutách svěřenci velezkušeného trenéra Cipra. Slavojáci však záhy srovnali, když z penalty nařízené za ruku ve vápně zaznamenal kapitán Václav Beránek svou již pátou turnajovou trefu – 1:1. Za dalších deset minut měli podruhé navrch Hlubočtí. Po vícenásobném poločasovém prostřídání se favorizovanému Slavoji povedlo krátce po uplynutí hodiny hry zásluhou Jiřího Cardy aspoň dotáhnout – a body se nakonec dělily.

„Byl to podobný zápas jako s Protivínem, jen s tím rozdílem, že tentokrát soupeř naše chyby dokázal potrestat. Po herní stránce to nebylo špatné, ale s koncovkou je to horší, což nás trápí stále. Vyzkoušeli jsme různé varianty, na hrotu se objevil Wagner, poprvé od začátku hrál Neckář, ale hledání útočníka trvá,“ poukázal na největší bolest divizního manšaftu trenér Václav Domin.

Fakta – branky: 10. Říha, 25. Rubick – 14. Beránek z penalty, 62. Carda, ŽK 1:1 (u hostů Kabele). Sestava Slavoje: Trnka – Švec, Dudák, Kabele, Mravec – Neckář, Novák, Tůma, Persán – Wagner, Beránek, střídali: Votýpka, Hofmann, Carda, Sekyra, Strapek, Šimášek.

Krumlovští jsou v neúplné tabulce áčkové skupiny HZL druzí, ale o jejich pořadí a soupeři pro utkání o konečné umístění rozhodnou dohrávky. „Volného termínu o příštím víkendu jsme využili a na Hluboké se v neděli od čtyř hodin utkáme s Olešníkem. Pak uvidíme, kdo na nás vyjde. Podle soupeře možná pošleme na Hlubokou kombinovanou sestavu a dojednáme si ještě nějaký jiný zápas,“ hledí dopředu krumlovský kouč.

Autor: Karel Vosika