Česká divize: Krumlovský nováček v devátém dějství potěšil nečekanou výhrou v Tachově (2:0) a odlepil se ze dna průběžné tabulky, kde je nyní patnáctý. Zítra na fotbalisty Slavoje v jihočeském derby na domácím trávníku čeká partie s průběžně dvanáctým Milevskem (od 15.30), které má na kontě o čtyři bodíky více. Českokrumlovští jdou do zápasu na domácí půdě s jasným cílem potvrdit předchozí zisk z venku.

Krajský přebor: S podobným úkolem jako divizní Slavoj vyběhnou zítra na domácí trávník i fotbalisté kaplického Spartaku. Ti naposledy po čtyřgólové parádě Jana Smolena přivezli tři body z Veselí a polepšili si na dvanácté místo tabulky nejvyšší oblastní soutěže (11 bodů). Zítra spartakovci doma změří síly s Lažištěm, které nastřádalo už 19 bodů a figuruje na klidném šestém místě pořadí. V minulém ročníku Kapličtí celek Lažiště před svými fandy zdolali v poměru 3:1 a tento výsledek by jistě brali i tentokrát. Trenéru Orlíčkovi však vrásky na čele přidělává zdravotní stav hned několika hráčů základní sestavy.

I. A třída: Oba okresní nováčci hrají v jubilejním – desátém – kole v domácím prostředí, kde budou chtít bodově zabrat. V áčku po sedmibrankovém debaklu v Protivíně až jedenáctá Nová Ves hostí zítra exúčastníka krajského přeboru z Týna, který okupuje páté místo. V béčku po třízápasové sérii bez bodu (naposledy 0:2 v Olešníku) devátá Křemže má před sebou rovněž tvrdý oříšek v podobě dnešního domácího souboje s průběžně třetím Lišovem.

I. B třída: Desáté pokračování nejnižší oblastní soutěže přináší hned trojlístek prestižních okresních derby.

Lídr tabulky z Frymburku, který se pyšní osmizápasovou vítěznou sérií, bude navazovat na minulou kanonádu z Větřní (6:2) v dnešní domácí partii proti dalšímu novicovi z Chvalšin. Domácí jsou proti dvanáctému týmu tabulky jasnými favority a jakýkoliv bodový zisk hostů by byl velkým překvapením.

Pozici tabulkového favorita budou v domácím prostředí dnes potvrzovat i fotbalisté Velešína, kteří hostí béčko českokrumlovského Slavoje. Tento zápas je určitě šlágrem kola, protože se utkají v pořadí druhý a nejproduktivnější tým skupiny se čtvrtým v průběžném pořadí. V minulém ročníku se ve vzájemných zápasech vždy radovali domácí, a to ve Velešíně po přestřelce v poměru 4:3, v jarní odvetě v okresním městě pak po výsledku 2:0.

Ve třetím okresním derby se dnes utkají aktuálně sedmé vyšebrodské Dynamo s posledním béčkem kaplického Spartaku, které na první výhru v sezoně stále čeká. I zde jsou tedy favority domácí a hosté mohou jen překvapit. Atraktivitu této partie jistě zvyšuje výčet vzájemných výsledků z minulé sezony, kdy se diváci rozhodně nenudili. Na podzim se ve Vyšším Brodě body dělily po divoké přestřelce v poměru 4:4. Jarní odveta v Kaplici přinesla jen o jednu branku méně, ale z jasné výhry v poměru 6:1 se tehdy radovali Kapličtí.