Tipy z víkendové domácí nabídky republikových a oblastních fotbalových soutěží.

Česká divize

V šestadvacátém dějství nejnižší republikové soutěže bude mít v průběžné tabulce skupiny A poslední nováček v barvách krumlovského Slavoje výhodu domácího prostředí, kde zítra po 17. hodině změří síly s aktuálně desátým béčkem prvoligové Dukly Praha. Na podzim si zelenobílí z legendární Julisky přivezli pětibrankový příděl, pod který se čtyřmi zásahy podepsal zejména ligista Nečas.

„Nejvyšší soutěž už skončila a ligoví hráči by měli mít už dovolenou. Uvidíme, s čím Dukla přijede, ale Pražanům už o nic nejde a nemuseli by být tak silní, jako na podzim," utěšuje se českokrumlovský kormidelník Jiří Svoboda, jedním dechem však pokračuje: „My se ovšem budeme dívat hlavně na sebe. Musíme dávat góly! V poslední době jsme se hodně zlepšili v obraně, od nikoho už nedostáváme nakládačky, ale dopředu to pořád skřípe. Do šancí se sice dostaneme, i minule v Milevsku jsme měli dost dobrých příležitostí, ale v koncovce je to pořád hrůza. Tam se musíme zlepšit. Šance na záchranu pořád žije a ještě není nic ztracené. Bohemka už odehrála o dva zápasy více, s Kolovčí máme lepší vzájemnou bilanci, musíme ovšem zase bodovat a teď doma vyhrát," má jasno kouč Svoboda, který však bude znovu nucen dělat změny v sestavě. „Babouček má z Milevska sedm stehů na hlavě a do zápasu to není. Zranění nepustí do hry ani Pintéra, achilovka trápí Matuše a ještě ke všemu se omluvil Wagner, který má školní povinnosti a bude pryč. Na lavičku tak půjde i Litvan, který nehrál dva měsíce. Nejvíc samozřejmě řeším složení útoku, ale snad se s tím nějak vyrovnáme."

Krajský přebor

Na posledním místě tabulky nejvyšší oblastní soutěže se už delší dobru krčí fotbalisté kaplického Spartaku, kteří v jarních odvetách ještě neokusili chuť bodového zisku. Zítra se spartakovci pokusí na vlastním trávníku ještě vykřesat skomírající jiskérku naděje, ale lehké to mít nebudou. Kapličtí totiž přivítají aktuálně čtvrtý celek céčka FK Táborsko, ještě na podzim hrajícího jako rezerva Sezimova Ústí. Tam Spartak v prvním vzájemném utkání urval bod po výsledku 1:1, ale v odvetě by potřeboval body všechny tři…

„Nálada je pochopitelně špatná. Minule to v Lažišti dlouho vypadalo, že černou sérii už konečně zlomíme, ale zase jsme dostali hloupé góly ze standardek. Je to už všechno o psychice. Kluci se bojí udělat chybu, inkasujeme a jdeme rychle dolů," popisuje rozpoložení v kaplickém táboře trenér Jaroslav Křiva, kterému vrásky přidělává i marodka: „K Pulcovi a Hejnovi, kteří už asi nebudou až do konce sezony, se po minulém zápase se svalovým zraněním přidal i Kačírek. V týdnu to sice zkoušel, ale středeční trénink nedokončil. Uvidíme, jak bude vypadat v neděli. Na druhou stranu už ale bude po trestu se vracející Boháč a snad i Gondek."

První třídy

Po minulých prohrách na hřištích soupeřů ze špičky tabulek budou mít oba okresní nováčkové I. A třídy ve dvaadvacátém dějství výhodu domácího prostředí, kde chtějí shodně usilovat o body potřebné pro záchranu.

V áčku poslední FK Nová Ves/Brloh hostí zítra sedmý Protivín, s nímž na podzim utrpěl debakl v poměru 3:7. Oplácet hostům podzimní prohru (0:2) bude i v béčku průběžně dvanáctá Křemže, jež dnes před svými fandy přivítá sedmý Olešník.

Program 22. kola nejnižší oblastní soutěže – I. B třídy – přináší další dvě zajímavá okresní derby. V první prestižní partii víkendu se dnes na hřišti lídra z Velešína představí průběžně předposlední béčko Kaplice. Na podzim zvítězili Velešínští venku 3:1 a ještě většími favority sousedského derby budou v odvetě.

Na druhé okresní derby se můžeme vydat zítra na stadion průběžně třetího Frymburku, který od 14.30 poměří síly s aktuálně devátým nováčkem z Větřní. Podzimní partie skončila přesvědčivou výhrou frymburské Šumavy v poměru 6:2, ale výborné jarní výkony Větřínských naznačují, že odveta by tak jednoznačná být nemusela.