Česká divize

Ve čtyřiadvacátém pokračování nejnižší republikové soutěže bude mít nováček v barvách krumlovského Slavoje výhodu domácího prostředí, kde zítra od 17 hodin změří síly se západočeským Tachovem. V souboji posledního s dvanáctým týmem divizní skupiny A, které od sebe dělí osmibodový rozdíl, půjde o hodně zejména zelenobílým. Ti po dvou prohrách v řadě (doma 0:2 se Strakonicemi a minule 1:3 v Benešově) klesli znovu až na dno, a tak by jistě brali zopakování výsledku z podzimu, kdy v Tachově brankami Jakuba Zatloukala a Koritara vyhráli 2:0.

„Tento zápas jsem neviděl, ale od kluků mám zprávy, že Tachov hrál na rychlé útoky po křídlech a měl nebezpečné standardky. To si musíme pohlídat. Tachov na jaře navíc hraje lépe venku než doma, když těží právě z brejkových situací. Vyhrál na Slávii, takže nás nic lehkého určitě nečeká. Matematika je ovšem jasná, v naší situaci nám nezbývá nic jiného než urvat doma všechny tři body," má jasno krumlovský kormidelník Jiří Svoboda, jenž už bude mít k dispozici Pintéra, který se vrací do sestavy po vypršení disciplinárního trestu.

„Kromě dlouhodobých marodů Beránka a Litvana jsou všichni ostatní v pořádku, ale nevylučuji jednu až dvě změny v základu oproti Benešovu. Tam jsme odehráli dobrý zápas, ale vyhořeli v koncovce. Snad se k Weinhardovi přidá někdo další a smůlu v zakončení prolomíme," doufá kouč Svoboda.

Krajský přebor

Se stejným cílem jako krumlovský Slavoj, tedy vyhrát, půjdou zítra do domácího utkání i fotbalisté kaplického Spartaku. Ti na jaře pohříchu ještě nebodovali a krčí se na samém dně tabulky nejvyšší oblastní soutěže. Partii s průběžně třináctým Veselím proto můžeme bez váhání označit za pověstné stéblo pro tonoucího…

„Budu se asi opakovat. Musíme se konečně chytit a doma vyhrát. Předpokládá to ovšem začít proměňovat vypracované šance, což se nám v předchozích zápasech nedařilo. Věřím, že to už musí přijít a bude to právě teď proti Veselí," doufá kaplický trenér Jaroslav Křiva, jenž kvituje i přírůstky do kádru: „Ještě sice nebude Hejna a v týdnu si na tréninku zranil Doubrava kotník a budeme čekat na to, jak bude vypadat v neděli, ale v pořádku je už Krauskopf a bude i Románek. Oba by měli být znát a já věřím, že pomůžou k bodovému zisku."

My dodejme, že Kapličtí na podzim ve Veselí vyhráli 4:3, když v první půli čtyřmi góly exceloval Jan Smolen.

I. A třída

Oba okresní nováčkové hrají v jubilejním – dvacátém – kole druhé nejvyšší oblastní soutěže v domácím prostředí.

Rozhodně tvrdší oříšek čeká fotbalisty ve skupině A průběžně dvanáctého FK Nová Ves/Brloh, kteří zítra na svém hřišti přivítají suverénně první Osek. Domácí mají favoritovi oplácet prohru 0:4 z podzimu, ale v nebývale vyrovnaném spodku pořadí by jistě brali i bod.

V béčku po sérii tří porážek v řadě až předposlední Křemže hostí dnes průběžně osmou českobudějovickou Lokomotivu, na jejíž půdě na podzim Křemežští uhráli lichotivou remízu v poměru 3:3.

I. B třída

Nejnižší oblastní soutěž nabízí v programu dvacátého dějství jediné okresní derby, v němž se dnes od 17 hodin na trávníku průběžně třetího Frymburku představí předposlední béčko Kaplice. Favoritem je domácí Šumava, která navíc bude chtít ukončit černou sérii tří porážek. Hostující kaplické béčko ovšem hraje na jaře velmi dobře, minule doma deklasovalo aspiranta postupu z K. Újezdu (4:0) a navíc k Lipnu pojede s plánem odčinit čtyřbrankovou podzimní prohru z vlastního trávníku.

Zbývající šestice okresních účastníků oblastní I. B třídy hraje v tomto kole bez výjimky venku. Za všechny vyberme dva taháky, a to dnešní vystoupení lídra z Velešína na hřišti dvanáctého Mladého a zítřejší partii čtvrtého krumlovského béčka na půdě druhého Kamenného Újezdu.