Tipy z víkendové nabídky dalších kol oblastních a okresních fotbalových soutěží.

Krajský přebor

Oba okresní zástupci účinkující v nejvyšší oblastní soutěži – krajském přeboru – mají v sedmém dějství před sebou domácí vystoupení, po jejichž absolvování však budou už myslet na vzájemné velké derby, které je na programu ve vloženém kole o svátečním úterku 28. září (od 16.30 v Českém Krumlově).

Fotbalisté krumlovského Slavoje, kteří si minule vysokou výhrou v Týně (5:2) upevnili vedoucí příčku tabulky, musí před derby „odstranit“ z cesty ještě jeden balvan v podobě dnešního zápasu s nepříjemnou a v tabulce průběžně osmou Hlubokou.

V minulém ročníku slavojáci soupeře z hlubockého podzámčí dvakrát přesvědčivě zdolali (na podzim doma 4:0 a v jarní odvetě venku 3:0), přesto trenér Lubomír Pintér nabádá k obezřetnosti.

„Hluboká hraje technický kombinační fotbal a moc v této sezoně neinkasuje. Až na pár výjimek ale disponuje pro defenzívu vzrůstem menšími hráči. Právě v naší výškové převaze vidím šanci. Rozhodovat se může ze standardek,“ nabízí recept trenér Pintér, který však právě pro standardní situace bude postrádat dvojici důležitých hráčů.

„Tady by se hodně hodil Pliška, se kterým to ale vypadá špatně a s největší pravděpodobností nenastoupí. Z pracovních důvodů nebude ani Benc, což je z pohledu využití standardek další ztráta. Na druhou stranu už by měl být Matuš a připraven je i Šiller,“ vyjmenovává trenér.

A co kouč říká na fakt, že slavojáci budou mít před úterním derby s Kaplicí o den delší čas na regeneraci oproti svému velkému rivalovi, který hraje zápas sedmého kola až v neděli?

„Věřím, že to výhoda bude, i když z vlastní trenérské praxe vím, že to může být i naopak. Ještě v Roudném jsem zažil, že to vyšlo obráceně a výhodu měl ten, kdo měl pauzu kratší. Máme ovšem dostatečně široký kádr, který může ukázat, že má dobře natrénováno,“ uzavírá Pintér.

Hráči kaplického Spartaku naposledy vyhráli 2:1 na půdě nováčka z Lažiště a v průběžné tabulce se dělí o třetí příčku s Roudným. V neděli spartakovci vyzvou v domácím prostředí osmý Jindřichův Hradec, kterému se zatím daří až nad očekávání, což potvrdil minule remízou na horké půdě v Čížové.

„Hradec ovšem hrál dobře už na jaře a teď to jen potvrzuje. Má mladé běhavé mužstvo, na které si musíme dát pozor,“ varuje kaplický trenér Jiří Orlíček a jedním dechem dodává: „Do zápasu jdeme s jasným cílem potvrdit výhru z Lažiště. Věřím, že se to povede. Byl bych rád, kdybychom konečně uhráli vzadu nulu.

Minule nás výrazně podržel brankář Kopřiva, ale v obraně se musíme zlepšit. Chybět však bude do defenzívy Jiří Šafránek, který minule odstoupil v úvodu zápasu vinou svalového zranění. Podobné potíže mají po zápase béčka i Kolek a Mokoš. S tréninkem už sice začal Hejna, toho ale budeme spíše šetřit na derby. V neděli nebude ani Ševčík.

A co říkám na to, že máme proti Krumlovu o den kratší pauzu? Nevidím v tom problém. V kádru je dvacet hráčů, takže patnáctku na zápas musíme dát dohromady, i když hrají souběžně i béčko a dorost. Záležet bude samozřejmě i na nedělním výsledku. Pokud se vyhraje, bude na derby pohoda, když se to nepodaří, může to být minus.“

I. B třída

V šestém kole nejnižší oblastní soutěže se hrají další tři okresní derby, z nichž tahákem je sobotní očekávaná „lipenská“ bitva mezi aktuálně osmým Frymburkem a čtvrtým nováčkem v barvách FC Vltava. V sobotu se ještě utkají šestá Horní Planá s devátým béčkem Kaplice, zítra pak pátý Vyšší Brod hostí dvanáctý Velešín.

V domácím prostředí se ještě představí předposlední Dolní Dvořiště (v sobotu s posledním Mladým). Venku hrají v sobotu třetí Nová Ves (na půdě druhých Lhenic) a sedmé béčko Českého Krumlova (na hřišti jedenáctého Srubce), v neděli pak lídr z Křemže zamíří na trávník desátého béčka Jankova.

Okresní přebor

Šesté pokračování OPM přináší zápas podzimu v podobě sobotní partie v průběžné tabulce druhých Malont s prvním a dosud stoprocentním lídrem z Kájova. Výsledek bitvy dvou neporažených týmů může už hodně napovědět o postupových ambicích.