Tipy z víkendové nabídky předposledního podzimního kola oblastních fotbalových soutěží.

Krajský přebor

V patnáctém dějství, kterým bude završen první poločas nejvyšší oblastní soutěže, budou mít oba okresní zástupci výhodu domácího prostředí.

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje, kteří po minulé nečekané porážce na hřišti posledního Chýnova opustili post lídra tabulky a jsou nyní s tříbodovou ztrátou za Milevskem stříbrní, hostí v neděli od 14 hodin v pořadí desátý Jankov.

A s tímto soupeřem mají zelenobílí nevyřízené účty z minulého ročníku, kdy nejprve na podzim doma prohráli 1:2 a v jarní odvetě venku po špatném výkonu remizovali 2:2.

„Doufám, že podobný výpadek jako v minulé sezoně nebudeme doma opakovat. Už dvakrát v řadě jsme nevyhráli, takže musíme zabrat a znovu navázat na vítěznou šňůru. Věřím, že to špatné jsme si už vybrali,“ jasně říká krumlovský kouč Lubomír Pintér, kterého však po minulém kole trápí zdravotní stav hned několika hráčů.

„V Chýnově jsme kromě porážky dostali ještě pěkně nakopáno. Svalové zranění trápí Matuše, fit není ani Peťule, i když minule se zraněným kotníkem obětavě nastoupil, Beránek netrénoval vinou vracejících se bolestí zad a plno dalších má drobné šrámy. Musíme se s tím ale vyrovnat, i když nějaké změny oproti minulému zápasu určitě nastanou.“

Pro příznivce krumlovských barev ovšem dodejme i jednu příznivou zprávu. Výbor Slavoje jako poděkování fandům za projevenou přízeň na poslední letošní domácí mistrovské utkání áčka slibuje podávání pěnivého moku za lákavou lidovou cenu!

V pozici tabulkového favorita vyběhnou k domácímu utkání i hráči kaplického Spartaku, kteří po vydřené výhře 3:2 v Týně, kde tři body zajistil až v nastaveném čase Ševčík, poskočili na průběžně čtvrté místo.

V neděli od 14 hodin spartakovci vyzvou průběžně dvanáctý prachatický Tatran a budou chtít změnit nepříznivou bilanci s tímto soupeřem z minulého ročníku. To Kapličtí na podzim doma remizovali 2:2 a v jarní odvetě pod Libínem potom padli v poměru 1:3.

„Prachatice jsem sledoval minule v Jankově, kde i přes prohru nehrály zejména v prvním poločase vůbec špatně. Pozor si musíme dát na nebezpečné hráče Kováčika nebo Caise a nepouštět soupeře do kombinace,“ nabízí recept kaplický lodivod Jiří Orlíček.

„Hrajeme doma a povinnost nám velí vyhrát, abychom po polovině udrželi tři plusové body v tabulce pravdy. Je dobré, že až na některé drobnosti budeme prakticky kompletní. Z pracovních důvodů vypadne sice Koutský, ale do hry by měl zasáhnout i Pavel Pulec laborující s drobným zraněním. Připraven bude také Krenauer, který už se rozehrával v dorostu,“ těší trenéra.

I. B třída

Rovněž v nejnižší krajské soutěži je na programu poslední dějství první poloviny, které v „krumlovské“ skupině A s deseti zástupci našeho regionu nabízí tentokrát trojlístek okresních derby.

Za šlágr musíme označit sobotní „malé“ derby záloh dvojice odvěkých rivalů mezi v tabulce osmým béčkem kaplického Spartaku a čtvrtou rezervou českokrumlovského Slavoje, v němž budou oba soupeři napravovat výsledkové zaváhání z minulého kola, kdy Kapličtí padli doma s Dolním Dvořištěm a Českokrumlovští se na svém trávníku pouze dělili s FC Vltava.

V dalších dvou derby pak bude v sázce udržení předních příček v tabulce, případně přiblížení se k titulu podzimního mistra. Lídr z Nové Vsi hostuje v sobotu na hřišti aktuálně jedenáctého Velešína. O bod druhá a po dvanácti odehraných kolech stále neporažená Křemže zajíždí hájit čistý štít na trávník v pořadí šestého nováčka v barvách FC Vltava do Lipna.

Výhodu domácího prostředí bude mít v sobotních zápasech ještě kvartet zástupců našeho okresu. Průběžně pátý Vyšší Brod přivítá deváté Mladé. Už sedmé Dolní Dvořiště hostí dvanáctý Srubec. Průběžně až desátý exúčastník I. A z Horní Plané bude favoritem v zápase s posledním béčkem Jankova. O body pro vzdálení se od spodku tabulky bude doma bojovat i třináctý Frymburk, jenž však má těžkého soupeře v podobě třetích Lhenic.