O tomto víkendu se roztáčí kolotoč jarní části nejvyšší oblastní fotbalové soutěže – krajského přeboru.

Oba okresní zástupci se v jarní premiéře shodně představí na půdě soupeřů.

Krumlov v sobotu

Fotbalisté v průběžném pořadí osmého českokrumlovského Slavoje zajíždějí dnes na půdu v tabulce čtrnácté týnské Olympie, kterou na podzim na svém trávníku vyprovodili debaklem v poměru 8:1.

„Minulý zápas byl hodně výjimečný. Proměnili jsme všechny šance a vysoko vyhráli. Dnešní utkání bude jiné. Týn hraje doma, je posílený a navíc tvrdě bojuje o záchranu. Naši kluci jsou naopak starší a zkušenější, takže uvidíme, jak to dopadne,“ říká před ostrým jarním startem krumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

„Kvůli zranění bude chybět Kroupa, Benčič, Svoboda a také Wagner, který se ve čtvrtek zranil na tréninku. Přesto si myslím, že složíme dobrou sestavu. Mám totiž pořád kam sáhnout. K dispozici budu mít všechny dorostence, kteří hrají první mistrovský zápas až za týden,“ dodal Pintér.

Kaplice zítra

V roli papírového favorita nastoupí i druhý okresní zástupce, celek po podzimu bronzového kaplického Spartaku, jenž zítra zamíří na hřiště v tabulce předposledního Lažiště. Spartakovci mají svému soupeři co oplácet, neboť na podzim s ním na vlastním trávníku senzačně pouze remizovali v poměru 1:1.

„Uvidíme, s čím přijde Lažiště. Nečekám ale od domácích žádné velké ofenzivní představení. Bude to asi podobné jako v naší generálce s Olešníkem. Soupeř bude bránit ve zhuštěném bloku a snažit se využívat standardky. Jasné je, že nesmíme nic podcenit. Základem je neinkasovat, soupeři vnutit náš styl a pokusit se využít ofenzivní potenciál, který jsme prokazovali v přípravných zápasech,“ nabízí recept k úspěchu kaplický kouč Bohdan Malický, který bude v premiéře postrádat zraněného útočníka Jakuba Lesňáka.

Karel Vosika, Pavel Kacerovský