Č. Krumlov – Lažiště 3:1 (2:0)

Po dvou zápasech se zástupci I. A třídy (remíza s Protivínem a výhra nad Bavorovicemi) byli zelenobílí i tentokrát favority a tuto roli potvrdili, i když se očekávaná výhra nerodila lehko. Od začátku měli sice obhájci herní převahu, ale dlouho se nemohli prosadit v koncovce. Až dvě slepené branky v závěru poločasu, kdy Slavoj během minuty odskočil do trháku, udaly utkání očekávaný směr. Nejprve po akci Beránka doklepával do prázdné branky mladík Sláma a otevřel skóre – 1:0. O chviličku později obdobně vydařenou kombinaci zakončil ve Slavoji testovaný navrátilec Pavel Svoboda na poločasových 2:0.

Ani ve druhém dějství se obraz hry příliš neměnil. Krumlovští měli nadále převahu, kterou potřetí gólově korunovali zásahem střídajícího novice Kodrase. Až potom se prosadili i hráči Lažiště, když po rychlém kontru do otevřené krumlovské obrany opakovanou dorážkou upravil Hrbek na konečných 3:1.

„Vinou nemocí a dalších absencí nás bylo tentokrát méně, což se trochu projevilo. Soupeř navíc předvedl sympatický výkon a oproti tomu, jak jsem ho znal z dřívějška, se snažil hrát fotbal. Nám se v úvodu vůbec nedařila kombinace, finální přihrávka a jen velmi těžko jsme se dostávali do šancí. O naší výhře se rozhodlo až na konci poločasu, kdy jsme během krátké chvíle dali po pěkných akcích dva góly. Do druhého poločasu jsme pak prostřídali zbytek lavičky a přidali ještě jednu branku. Soupeř se dočkal čestného úspěchu po naší chybě ve středu hřiště, ale další dobré šance prakticky neměl. Za předvedenou bojovnost jsme si vyhrát zasloužili, ale výkon nějaká přísnější měřítka tentokrát nesnesl. Jsme ovšem ve fázi největšího nabírání fyzičky, a tak věřím, že fotbalovost, které tam tentokrát moc nebylo, se bude postupně jen a jen lepšit," hodnotil krumlovský trenér Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: Trnka – Litvan, Klivanda, M. Svoboda, J. Zatloukal – Sláma, Pintér, Sivák, Vacek – Beránek, P. Svoboda, střídali: Šiller, K. Zatloukal, Hrabík, Kroupa, Kodras, Carda.

Křest ohněm

Českokrumlovští s bilancí dvou výher a jedné remízy vyhráli základní skupinu A Hlubocké zimní ligy a postoupili do jedné ze semifinálových skupin. Jaké bude její složení a s kým se zelenobílí utkají o příštím víkendu, to rozhodne nové rozlosování.

Už zítra však na českokrumlovské fotbalisty čeká opravdová zkouška ohněm. Stejně jako loni se i letos v rámci zimní přípravy totiž utkají s Dynamem České Budějovice. Atraktivní utkání s prvoligovým protivníkem se uskuteční ve středu 30. ledna od 13 hodin na umělém trávníku českobudějovického tréninkového centra na Složišti.