Tipy z víkendové nabídky finiše národních, oblastních a okresních fotbalových soutěží.

Divize: Fotbalisté českokrumlovského Slavoje v minulém kole po boji padli doma s lídrem z Benešova a zůstali v průběžné tabulce na desátém místě. Tři kola před koncem mají na sestupovou třináctou příčku náskok osmi bodů, a tak potřebují k jistotě záchrany uhrát ještě bod. První příležitost k tomu budou mít dnes na hřišti aktuálně šestého Hořovicka.

„Už dopoledne hraje Jindřichův Hradec ve Zličíně, který také ještě nemá splněno. Při odjezdu do Hořovic tedy budeme vědět, jak na tom jsme. Možná už ten bod ani nebude potřeba, ale my přesto chceme uspět a uhrát venku dobrý výsledek," předesílá krumlovský kormidelník Jiří Svoboda, jenž oproti minule patrně neudělá v základu velké změny… „V posledních zápasech hrál tým dobře a byla vidět větší pohoda, takže velké přesuny nejsou potřeba. Ještě nebude Kroupa a tentokrát vypadne i Špát, který je pracovně v zahraničí. A soupeř? Je to zkušený tým, kterému se daří hlavně doma. Jak jsem ale již říkal, rádi bychom si z Hořovic něco přivezli."

Pro úplnost dodejme, že podzimní vzájemný zápas v krumlovském podzámčí skončil hladkou výhrou Slavoje v poměru 3:0, o kterou se gólově zasloužili Novák, Rosůlek a Pavel Svoboda.

I. A třída: Z okresního trojlístku účinkujícího v béčkové skupině druhé nejvyšší oblastní soutěže bude mít ve čtyřiadvacátém dějství výhodu domácího prostředí jen první a už jistě postupující Kaplice. Spartakovci zítra přivítají čtvrté Hrdějovice a do zápasu půjdou hned s několika úkoly, a to odčinit minulý debakl z derby v Nové Vsi, oplatit soupeři podzimní prohru 0:2 a udržet dosavadní stoprocentní domácí bilanci.

Průběžně sedmý FK Nová Ves/Brloh s čerstvým skalpem lídra vyjede dnes po poledni k duelu na hřiště šestého Vimperka (15.00).

Další klíčový souboj v boji o udržení čeká dnes na hráče předposledního Velešína, kteří se představí na půdě posledních Trhových Svinů, jimž by měli vrátit podzimní prohru (1:3) ze svého hřiště.

I. B třída: Program čtyřiadvacátého kola nejnižší krajské soutěže přináší další dvojici prestižních derby bitev okresních rivalů, a to tentokrát z opačných pólů průběžné tabulky áčkové skupiny.

Drama slibuje hned první dnešní derby, v němž už hodinu a půl po poledni změří síly na vítězné vlně se nesoucí a v pohodě hrající čtvrtý Frymburk s lídrem a jistě postupujícím Větřním. Na podzim tato očekávaná bitva před čtyřmi(!) stovkami diváků skončila pod papírenským komínem nejtěsnější výhrou domácích v poměru 1:0, když jedinou branku vsítil větřínský matador se zkušenostmi z obou dresů Jiří Sukdolák. Frymburští se však tehdy cítili po zápase poškozeni a na dnešek slibují odplatu!

Druhé derby, naopak ze spodních pater průběžného pořadí, bude dnes k vidění na trávníku ve Vyšším Brodě, kde předposlední domácí Dynamo vyzve v tabulce desáté béčko kaplického Spartaku. Důležitost tohoto souboje podtrhuje fakt, že se utkají dva v jarních odvetách nejhorší týmy (kromě beznadějně posledního Přídolí). Vyšebrodští dosud na jaře uhráli jen čtyři body, Kapličtí pohříchu ještě o dva méně – a oba tak bojují o záchranu. Na podzim vyhráli spartakovci doma vysoko 5:0, ale o takovém výsledku si mohou patrně při aktuální formě nechat jen zdát…

Před svými fanoušky se v tomto kole představí ještě hornoplánská Smrčina. Ta je naopak v odvetách v klidu a dobrými výsledky se vyhoupla již na šesté místo, které bude dnes obhajovat v partii s devátými Lhenicemi.

Trio zástupců okresu jede dnes na hřiště soupeřů. V tabulce sedmé krumlovské béčko čeká těžký zápas na trávníku třetí Dřítně, dvanáctá Křemže se pokusí překvapit na půdě pátého Sedlce a poslední Přídolí čeká zkouška ohněm na stadionu ambiciózního týmu druhých Nemanic.

Okresní přebor: Mezi okresní elitou se už před týdnem rozhodlo o tom, že fotbalisté Kájova získají počtvrté v řadě přebornický titul. S vizitkou jistého vítěze nastoupí Kájovští zítra od 16 hodin k zajímavé domácí partii se čtvrtou Černou.

Druhou a patrně i letos znovu postupovou příčku si výhrou ve středeční dohrávce upevnili Malontští, kteří dnes v roli tabulkového favorita přivítají sedmé Chvalšiny. Třetí Zlatá Koruna jede zítra do Nové Vsi.