Zastavení nad zápasy zástupců našeho regionu v dalším kole oblastních a okresních soutěží.

Krajský přebor

Nejvyšší oblastní fotbalová soutěž – krajský přebor – má na programu šesté pokračování, v němž se oba naše týmy shodně představí na hřištích soupeřů.

Jako první z naší dvojice absolvují venkovní utkání hráči v průběžné tabulce prvního českokrumlovského Slavoje, kteří v sobotu v 16.30 vyběhnou na trávník průběžně dvanáctého Týna. Zelenobílí v minulém ročníku týnskou Olympii zdolali dvakrát nejtěsnějším výsledkem v poměru 1:0, když na podzim venku i v jarní odvetě doma se o tříbodový zisk zasloužil kanonýr Peťule.

„V předchozích sezonách jsme si proti Týnu pravidelně hodně zastříleli, ale v poslední době se situace změnila. Týn má úplně jiný manšaft, poslední zápasy už byly vyrovnané a vyhrávali jsme až po velkém boji,“ varuje krumlovský kormidelník Lubomír Pintér, jenž upozorňuje i na dosud unikátní výsledky dnešního soupeře v tomto ročníku.

„Týnští mají zatím trochu zvláštní bilanci, když dvakrát vyhráli venku, naposledy 2:0 v Prachaticích, a třikrát prohráli doma. Kdyby se tato série udržela, tak bychom se vůbec nezlobili,“ s úsměvem říká trenér Pintér, kterému však vrásky na čele přidělává zdravotní stav klíčového hráče a se sedmi brankami nejlepšího střelce týmu Michala Plišky.

„Minule vinou zranění střídal a stav jeho kotníku není nejlepší. Z rodinných důvodů nebude ani Matuš, a tak v základu nastanou změny. Musíme se s tím ale poprat. Do Týna jedeme s jasným cílem napravit minulou domácí ztrátu se Čkyní.“

Fotbalisté kaplického Spartaku, kteří po minulé domácí výhře nad silnou Čížovou (3:1) poskočili v průběžném pořadí z osmého až na třetí místo, zajíždějí v neděli na hřiště v tabulce předposledního nováčka z Lažiště. Ten sice minule vysoko prohrál v Roudném, ale na domácím trávníku už dokázal přestřílet béčko Písku (4:2).

„Podle informací, které o soupeři máme, víme že je zranitelný v obraně a dostává laciné branky. Doma mu ale povinnost velí bodovat. To samé ovšem platí i pro nás. Do Lažiště jedeme minimálně pro bod,“ odhodlaně říká kaplický trenér Jiří Orlíček a jedním dechem pokračuje: „Opět se musím vrátit k zápasu s Milevskem.

Pokud se nám podaří zopakovat výkon z tohoto utkání, nebudeme zbytečně ztrácet balony v kombinaci a přidáme dobrou koncovku, věřím že nevyjdeme naprázdno. Důležitý bude začátek, protože Lažiště po prvním inkasovaném gólu často odpadá,“ říká kouč, jenž si v soupisce musí udělat několik minusů i plusů.

„Se zlomeným prstem je mimo hru Hejna. Potíže s kotníkem má stále Koutský a nebude ani minule vyloučený Doubrava. Z mladíků už ale začal s plným tréninkem Faltus a do kádru nám nyní přibyl i Kolek, kterému se konečně vyřídila registrace.“

I. B třída

V nejnižší oblastní soutěži se o tomto víkendu hraje páté dějství, které v „krumlovské“ skupině A s deseti zástupci našeho regionu přináší další tři prestižní okresní derby.

Velká pozornost bude v sobotu upřena do Loučovic, kde v tabulce čtvrtý domácí nováček v barvách FC Vltava bude hájit zatím stoprocentní bilanci z vlastního trávníku v bitvě s aktuálně třetím a dosud neporaženým exúčastníkem I. A třídy z Horní Plané.

Druhý loňský účastník I. A z Frymburku, kterému v tabulce patří až osmá příčka, zajíždí také v sobotu na hřiště průběžně předposledního Velešína.

Třetí derby bude k vidění v neděli od 16.30 ve Vyšším Brodě, kde v tabulce deváté domácí Dynamo přivítá aktuálně dvanácté Dolní Dvořiště, jež si zatím připisovalo body jen za tři nerozhodné výsledky.

Kromě derby je v tomto kole na programu ještě jeden tahák v podobě sobotního souboje v tabulce druhé a neporažené Křemže s prvními Lhenicemi. V Podkletí je v sázce post lídra tabulky a čeká se další velká návštěva.

Z našich týmů bude mít výhodu domácího prostředí ještě trojlístek. Průběžně desáté až jedenácté (spolu s rezervou Českého Krumlova) béčko Kaplice v sobotu hostí šestého nováčka ze Srubce. V neděli pak českokrumlovská rezerva přivítá sedmou zálohu Jankova. Průběžně pátá a neporažená Nová Ves teprve v druhém domácím vystoupení v nové sezoně hostí v neděli poslední tým tabulky z Mladého.

Okresní přebor

Páté pokračování okresního fotbalového přeboru mužů má svůj šlágr v podobě sobotního souboje dvojice neporažených týmů, a to průběžně třetího desetibodového Přídolí a jen o skóre druhých a dosud stoprocentních Malont. Tahák kola se v Přídolí hraje od 13.30 hodin.

Neméně atraktivní utkání se ovšem odehraje i na trávníku lídra průběžné tabulky přeboru z Kájova, jenž bude už od 10.30 hodin doma hájit čistý štít bez ztráty jediného bodu v partii s Chvalšinami, které zatím zůstávají trochu za očekáváním a v tabulce jsou až sedmé.