Frymburk – Český Krumlov B 1:4 (0:2)

Utkání začalo pro domácí tím nejhorším možným způsobem, když hosté už ve 2. minutě otevřeli skóre. Po akci Poláčka zakončoval Babouček a jeden z domácích zadáků si srazil míč do vlastní branky na 0:1.

Po čtvrthodině se pak situace opakovala. Centroval znovu Poláček a před dobíhajícím Cieslarem domácí obránce mířil neomylně opět do vlastní sítě – 0:2. Další změna však už i přes několik dobrých šancí hostů nepřišla.

Do druhého poločasu Frymburští dvojnásobně prostřídali, podařilo se jim po hodině hry zásahem Micáka ze skrumáže korigovat na 1:2, ale iniciativa byla nadále na krumlovských kopačkách. V 73. minutě předvedl pěknou individuální akci Haláček, před kterým se frymburská defenzíva doslova rozestoupila a pro zkušeného matadora nebyl problém zvýšit na 1:3.

Za chvíli postupoval sám na branku i Wagner, ale na Vítka tentokrát nevyzrál. Definitivní podobu výsledku tak dala 76. minuta, kdy zaslouženě vysokou výhru slavojáků podtrhl Babouček – 1:4.

Sestavy – Frymburk: Vítek – Kaňa, Kuna, J. Grohman (46. Tomka, Valeš (46. M. Račák) – D. Račák, Jodl, Micák, Salzer – Budík, V. Šisler.

Český Krumlov B: Sarvaš – Pils, Kroupa, Třeštík, Pimpara – Žilenko (89. Lacko), Wagner, Haláček, Poláček – Cieslar (60. Podskalský), Babouček (77. Carda).

Hodnocení trenéra

Trenér Jan Berit (Frymburk): „Krumlov u nás ukázal, že má výborný manšaft. Třeštík s Haláčkem dávají do hry zkušenost, zbytek jsou mladíci, kteří to kolem oběhají. Hosté nás jednoznačně přehráli a byli po všech stránkách někde jinde. Prostě přes nás prolétli jako vítr přes pastoušku. Bylo znát i to, že hosté mají daleko více natrénováno. My potřebujeme, aby se do hry vrátili Jan Šisler s Juhaňákem. Kluci z béčka se sice snaží, ale na takového soupeře to jednoduše stačit nemůže.“

Trenér Jiří Černý starší (Český Krumlov) v derby zaskakující za absentujícího Jana Petříka: „Soupeře jsme v derby jasně přehráli a zaslouženě vysoko zvítězili. Pochválit musím celý tým. V brance byl jistý Sarvaš, obranu drželi stopeři Třeštík s Kroupou, v záloze byli u rozhodujících momentů Haláček s Poláčkem a v útoku se dařilo Baboučkovi. Výhru z venku nyní musíme potvrdit doma s Vyšším Brodem.“

Karel Vosika, Jan Petřík