Zelenobílí hostili jihočeského rivala z Čížové a v partii nováčků potřebovali pro zachování příslušnosti k nejnižší republikové soutěži i pro příští sezonu bodovat naplno – a to se podařilo.

Nebe plakalo, když před úvodním hvizdem všichni přítomní na stadionu minutou ticha uctili památku nedávno zesnulého dlouholetého funkcionáře Slavoje a tělovýchovného činovníka Josefa Břicháčka, držitele ceny JUDr. Václava Jíry, který zemřel ve věku 78 let.

Č. Krumlov - Čížová 2:0 (1:0)

V samotném utkání byla k vidění úvodní opatrná první čtvrthodina. Pak ovšem domácí, hrající ve vítězné sestavě z Tábora, hned z první příležitosti udeřili. V 16. minutě vpravo u postranní čáry Babouček obral Zacha, následně přenechal míč Weinhardovi, jenž prudkým centrem našel ve vápně nabíhajícího Vacka, a ten ve skluzu do protipohybu brankáře Vršeckého otevřel skóre – 1:0.

Na druhé straně o chvíli později způsobili hosté velký závar, ale střely Kučery a Bednaříka domácí obrana zblokovala.

Další důležitý moment pak přišel ve 35. minutě. To režisér Weinhard do uličky uvolnil Špáta, ten se řítil sám na branku, ještě před vápnem zatáhl hostující Gögh za záchrannou brzdu – a nemohlo přijít nic jiného než červená. Následný trestný kop Plišky sice nic nepřinesl, ale domácím se naskytla bezmála hodinová přesilovka.

Početní výhodu pak slavojáci zužitkovali hned v nástupu do druhé půle. Na centr do šestnáctky nabíhal Babouček, byl zezadu sražen čížovským kapitánem Jarouškem – a pískala se penalta. K ní se postavil Weinhard a zkušeně upravil na 2:0.

Zbývající minuty se pak už nesly ve znamení soubojů domácích střelců s hostujícím gólmanem Vršeckým. Ten postupně likvidoval gólovou hlavičku Plišky, bombu Špáta i dorážku Nováka a potřetí již nekapituloval. To však domácím už vůbec nevadilo, protože po závěrečném hvizdu se mohli radovat z divizní definitivy.

„Jsme všichni šťastní, že se nám povedlo divizi udržet! Důležité bylo, že hned z první šance jsme dali gól, když Vacek bravurně trefil těžký balon. Pak přišla červená, v úvodu druhé půle penalta a v deseti už hosté neměli síly na to zápas zdramatizovat. Dobře jsme si to pohlídali, drželi balon a měli i další šance. Věřím, že stejně zodpovědný výkon ukážeme i v neděli proti Štěchovicím. Chceme potvrdit, že naše jarní výkony nebyly náhodné, a nejlépe výhrou se důstojně rozloučit s našimi fanoušky," má jasno kouč Slavoje Jiří Svoboda.

Fakta – branky: 16. Vacek, 46. Weinhard z pen., ŽK 0:2, ČK 0:1 (35. Gögh), rozhodčí Wilhelm, 150 diváků.

Sestava Slavoje: Jirkal – Pliška, Klivanda, M. Svoboda, J. Zatloukal – Kroupa, Novák, Vacek (87. Litvan), Špát – Weinhard (72. Koritar), Babouček (80. Wagner).