Na trávníku trápících se Bavorovic zavítalo v sobotu dopoledne nejlépe střílející mužstvo dosavadního ročníku krajského přeboru – českokrumlovský Slavoj.

V utkání hraném současně jako semifinále poháru zelenobílí přesvědčivě vyhráli, i když dění na hřišti v úvodní půlhodině takovému debaklu domácích nenasvědčovalo.

Bavorovice – České Krumlov 0:4 (0:1)

Od úvodního hvizdu se podle očekávání chopili iniciativy favorizovaní hosté, kteří sice drželi na svých kopačkách míč mnohem častěji, avšak dlouho nedokázali vymyslet nic kloudného. Domácí obrana totiž pracovala pozorně a působila velmi kompaktně. Na druhou stranu, obranářské pojetí hry domácího celku logicky vyústilo v totální bezzubost v ofenzivě, když si Bavorovičtí nevytvořili za celých devadesát minut jedinou vážnější příležitost.

Poprvé se skóre měnilo ve 37. minutě, kdy si na centr Boháče z pravé strany naběhl Beránek a v souboji s domácím brankářem Nováčkem byl důraznější – 0:1.

Druhou půli zahájili hosté ještě aktivněji a brzy byli odměněni. Sedm minut po pauze vysunul Boháč do vápna Matuše, ten poslal před branku měkoučký centr, jímž přehodil i domácího brankáře, a nikým nehlídaný Peťule neměl nejmenší problém uklidit míč hlavou do sítě – 0:2.

Svěřenci trenéra Pintéra se uklidnili a začali předvádět kombinační hru, která jim byla v předešlých duelech tak blízká. V 65. minutě vybídl Sivák do úniku skvělou uličkou Peťuleho, kapitán hostí místo střely zvolil přihrávku vedle sebe na střídajícího Zimka, který po třech minutách na trávníku vsítil svoji první branku v A mužstvu Slavoje – 0:3.

Čtvrt hodiny před koncem zahrávali hosté standardní situaci, při které si oba aktéři třetí branky vyměnili role. Třeštíkův oblouček na vzdálenější tyč přistál přímo na kopačce Zimka, jenž z první vrátil balon před bránu Peťulemu, a ten svým druhým gólem pečetil zaslouženou výhru Slavoje – 0:4.

Pintér: Šli do toho jak buldoci

Kormidelník českokrumlovského Slavoje Lubomír Pintér po čtyřbrankové výhře zelenobílých v Bavorovicích hodnotil:

„V tomto zápase se trochu vytratila lehkost našich kombinací, kterou jsme předváděli v předešlých utkáních. Na vítězství museli hráči vydat více sil a umu, než si původně mysleli. Myslím, že kluci měli v podvědomí kvality soupeře, i když si podcenění určitě nechtěli připustit. Navíc Bavorovice docela dobře a úporně bránily, a tak jsme jejich odpor zlomili až ve druhém poločase po vstřelení druhé branky.

Potom v sobě kluci už zase objevili to, co je zdobilo v minulých střetnutích. Začali se fotbalem bavit a nepříjemného soupeře zcela přehráli. Domácí prakticky neohrozili naší branku. Pozitivní je, že moji svěřenci jdou za vítězstvím jako buldoci, i když se hra moc nedaří. To platí na každého soupeře. Doufám, že si to dobře zapamatují.

Také se ukázalo, co pro náš manšaft znamená zkušený Radek Třeštík. Po některých chybách dokázal vždy vnést do mužstva potřebný klid.“

Fakta – branky: 52. a 75. Peťule, 37. Beránek, 65. Zimek, střely na branku 1:7, mimo 1:8, rohy 0:6, fauly 15:11, ŽK 2:3 (u hostů Zatloukal, Sivák, Svoboda), rozhodčí Dvořák, 100 diváků.

Sestava Slavoje: Šiller – Svoboda, Třeštík, Klivanda, J. Zatloukal (80. Pils) – Boháč, Pliška, Matuš, Sivák (72. Vacek) – Peťule, Beránek (62. Zimek).
V dalším kole Slavoj hostí v neděli třináctý Týn (16.00).