Česká divize

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje nevstoupili do druhé sezony v národní soutěži právě pravou nohou, když v premiéře podlehli na domácím trávníku minulou sobotu pražské Admiře v poměru 2:4. Domácí dvakrát dokázali smazat náskok hostů z metropole, ale na třetí trefu Pražanů už odpověď nenalezli.

Dnes budou mít zelenobílí možnost smazat minusové bodíky, když od 17 hodin nastoupí znovu před vlastními fandy, tentokrát proti soupeři ze západu republiky – nepříjemným Rokycanům. Na tohoto protivníka mají slavojáci spadeno už z nováčkovského ročníku, kdy na jeho půdě loni prohráli vysoko 1:4 a navíc tehdy přišli o tři vyloučené hráče. V jarní odvetě pak Západočechy doma zdolali v poměru 2:0.

„Dali jsme oba góly po výborném nástupu už v první desetiminutovce," vzpomíná krumlovský kouč Jiří Svoboda a jedním dechem dodává: „Hosté ovšem byli velmi nepříjemní až do konce utkání. Mají mladý běhavý tým a zahrávají hodně nebezpečné standardky. Na ty si musíme dát pozor," nabízí trenér recept na úspěch.

Po minulém nezdaru kouč Slavoje avizoval změny v sestavě…

„Změny určitě uděláme, a to nejméně tři, dvě v obraně a jednu v útoku. Musíme tento zápas zvládnout, aby se z úvodní domácí dvouzápasové výhody nakonec nestala velká nevýhoda. Je třeba se nastartovat, abychom další zápas venku, kde se nám na jaře hrálo lépe, mohli absolvovat ve větším klidu," má jasno kouč Svoboda, který bude mít dnes k dispozici prakticky kompletní kádr, s výjimkou zraněného syna Martina. „U kluka to vypadá ještě nejméně na třítýdenní pauzu. Ostatní hráči jsou zdravotně v pořádku a k dispozici je už i Litva, který se vrátil z dovolené. V týdnu jsem v tréninku viděl odhodlání. Věřím, že to potvrdíme i v zápase," uzavřel Jiří Svoboda.

I. A třída

Dnes se rozběhne kolotoč nové mistrovské sezony i v nižších krajských soutěžích – prvních třídách.

Ve skupině B oblastní I. A třídy má náš okres trojnásobné zastoupení a dva naše týmy mají před sebou domácí premiéru. Cestu za návratem mezi krajskou elitu nastoupí před svými fandy fotbalisté kaplického Spartaku, kteří dnes vyzvou nováčka I. A třídy z Vimperku.

Doma bude dnes hrát i okresní nováček z Velešína, jenž při obnovené premiéře v této soutěži (po sedmnácti letech) ve stejném čase od 17 hodin změří síly s českobudějovickou Slávií.

Na hřišti soupeře zahájí novou sezonu hráči FK Nová Ves/Brloh, kteří zítra zamíří k premiéře do Hrdějovic.

I. B třída

V nejnižší oblastní soutěži budeme mít v nadcházející sezoně osm týmů, které jsou rovným dílem rozděleny do skupin A a B. Hned v premiéře jsou na programu dva prestižní derby souboje.

V áčku bude prvním derby nové sezony zítřejší souboj béčka českokrumlovského Slavoje s Křemží, která sestoupila z I. A třídy. V těchto partiích se v předchozích letech vždy více dařilo domácím, ale poslední vzájemný duel v ročníku 10/11 vyzněl v okresním městě v poměru 4:1 ve prospěch hostů z Podkletí, kteří potom slavili historický postup. Zítřejší utkání tedy má o náboj postaráno.

Ve skupině B je v prvním kole nového ročníku jasným tahákem víkendového programu dnešní prestižní bitva dvou lipenských rivalů – nováčka v barvách FC Vltava a vyšebrodského Dynama. I tito tradiční soupeři se naposledy v mistrovském zápase potkali v ročníku 10/11, kdy na loučovickém trávníku kralovali hosté a odvezli si domů výmluvnou výhru v poměru 4:1. Atraktivitu dnešní sousedské bitvy ještě zvyšuje fakt, že na domácí lavičce si odbude premiéru v roli trenéra exvyšebrodský matador Bronislav Bäuml.

Z dalších našich týmů budou mít v prvním kole výhodu domácího prostředí ještě fotbalisté Větřní, kteří dnes vyzvou spolufavorita skupiny A – béčko Roudného.

Zbývající náš trojlístek zamíří k úvodním duelům nové sezony na trávníky neznámých soupeřů. Ve skupině A pojede béčko Spartaku Kaplice zítra do Českých Velenic. V béčku pak zamíří dnes Frymburští do Chelčic a Hornoplánští do Stach.