Divizní českokrumlovský Slavoj, který minule při derby v Soběslavi poprvé v nové sezoně okusil hořkost porážky, zajíždí podruhé v řadě ven, když se v neděli v podvečer představí na horké půdě v Sedlčanech. „Před početnou a bouřlivou kulisou nás čeká krásná atmosféra. Už se těšíme!“ nebojí se výzvy krumlovský kouč Václav Domin, jenž po minulém nezdaru uvažuje nad složením základní sestavy. „Změny oproti Soběslavi určitě nějaké budou, protože k dispozici od začátku zápasu by měl být Beránek. Počítat ale nemůžeme s Mravcem, který sice má už nohu v pořádku, ale pro změnu si v týdnu na tréninku hnul se zády. Jinak jsme ale kromě dlouhodobých marodů kompletní a zkusíme něco urvat,“ věří.

Z dvojice okresních účastníků oblastní I.A třídy má ve třetím dějství výhodu domácího prostředí Větřní, které se v sobotu bude pokoušet smazat nulu v bodové kolonce v partii se čtyřbodovým Týnem.

Na nejnižším krajském stupínku – v I.B třídě – se i ve třetím kole bude hrát jedno okresní derby, které v neděli na kaplickém hřišti svede proti sobě zatím nulový Spartak a novice ze Zlaté Koruny, jenž má na kontě tři body.

Před svými fandy v sobotu vyběhnou na domácí trávník Frymburští (proti Ledenicím), Chvalšinští (se Suchdolem) a Loučovičtí budou hájit post lídra v utkání se silnou Novou Vsí u Českých Budějovic.