DIVIZE A

Divizní českokrumlovský Slavoj po sérii trojlístku domácích zápasů, ze kterých vytěžil pohříchu jen tři body a klesl na čtrnácté místo neúplné průběžné tabulky, čeká v boji o záchranu v sobotu odpoledne těžká zkouška v podobě jihočeského derby na půdě osmé roudenské Malše.

Zelenobílí na podzim s tradičním rivalem doma padli 1:3 a v současném rozpoložení v táboře Slavoje je jasným favoritem znovu soupeř.

„Pokusíme se překvapit. V dohrávce s Dobříší jsme se znovu jen přesvědčili, že hrát do zhuštěné obrany, takzvaně do plných, prostě neumíme. Třeba nám hra na brejky bude svědčit víc,“ řekl před víkendem krumlovský kormidelník Václav Domin.

I.A TŘÍDA

Druhá nejvyšší krajská soutěž – I.A třída – má na programu druhé jarní dějství.

Z našeho dua v této soutěži hraje tentokrát doma jen osmé Větřní, které se bude pokoušet odčinit minulou ztrátu z Velešína v sobotní partii s jedenáctým Vacovem, kterému mají oplácet podzimní prohru 0:3.

Poslední Velešínští povzbuzení druhou výhrou v ročníku pojedou naopak s cílem znovu překvapit zítra na trávník pátého strakonického Junioru (na podzim okresní zástupce inkasoval doma debakl 1:5).

I.B TŘÍDA

Druhé jarní dějství nejnižší oblastní soutěže – I.B třídy – přináší další derby.

V prestižní partii se v sobotu utkají poslední Chvalšiny se čtvrtým Frymburkem. Na podzim zvítězili hráči frymburské Šumavy poměrem 2:0 a favority budou i v odvetě.

Výhodu domácího prostředí budou mít v sobotním programu I.B třídy ještě sedmé Loučovice v zápase s devátými Ledenicemi (na podzim výhra Vltavanu 2:1).

Dalším tahákem druhého jarního kola je nedělní duel už šesté Kaplice se suverénním lídrem áčkové skupiny z Nové Vsi u Č. Budějovic, v němž se Spartak pokusí revanšovat za podzimní porážku 1:3.

START V OKRESE

Do odvetné části sezony konečně vstupují o tomto víkendu i okresní fotbalové soutěže.

Tahákem jarní premiéry okresního přeboru je sobotní vystoupení po podzimu druhé Horní Plané na půdě třetího Vyššího Brodu. Na podzim dospěla „bitva o Lipno“ po přestřelce ke smíru 4:4 s následnou penaltovou výhrou domácí Smrčiny.

Podzimní mistr z Dolního Dvořiště hostuje v sobotu na půdě v tabulce pátého béčka Nové Vsi.