Česká divize: Fotbalisté krumlovského Slavoje se pyšní vynikající stoprocentní bilancí pěti výher v pěti odehraných jarních zápasech! Nejlepší tým odvet nyní ve 21. kole čeká další těžká zkouška v podobě jihočeského derby šlágru na půdě bodově vyrovnané a průběžně jedenácté roudenské Malše (od 17 hodin).

„Nálada je dobrá, marodka se vyprázdnila a do Roudného jedeme kompletní!" hlásí trenér zelenobílých Jiří Svoboda a dodává: „Naplno už celý týden trénoval Novák a to samé platí pro Pavla Svobodu. Velice rychle se oproti předpokladům dal dohromady i brankář Štefan Beránek, který už půjde na lavičku. Sestava se oproti minulému zápasu s Motorletem měnit nebude, uvažuji jen nad dílčím přehození postů v záloze. A soupeř? Všichni se navzájem dobře známe a nemáme se tedy čím překvapit. Záležet bude na tom, jaké budou mít Roudenští k dispozici pendly z Dynama. My každopádně jdeme do derby s cílem navázat na jarní úspěchy a znovu bodovat, protože spodek tabulky je vyrovnaný a ostatní týmy kolem nás také bodují," dobře si uvědomuje důležitost dnešní partie kouč Svoboda.

Dodejme, že první vzájemný zápas těchto tradičních rivalů skončil na podzim v krumlovském podzámčí smírně 1:1 s následnou penaltovou výhrou Slavoje.

I.A třída: Z kvarteta účinkujícího v béčkové skupině druhé nejvyšší oblastní soutěže má v 17. kole výhodu domácího prostředí jen Nová Ves, která dnes v boji o záchranu vyzve ambiciózní, po podzimu první a aktuálně druhou Dobrou Vodu.

Na jaře stoprocentní Větřní jede dnes dopoledne do Hrdějovic, Kapličtí se od 10.15 budou pokoušet rozhojnit dosavadní jednobodové jarní konto na půdě budějovické Lokomotivy a v odvetách zatím nulový Velešín se představí na hřišti posledních Ledenic.

I.B třída: Rozpis sedmnáctého dějství nejnižší oblastní soutěže přináší hned dvojici prestižních okresních derby. V tabulce sedmé vyšebrodské Dynamo přivítá dnes hodinu a půl po poledni nováčka z Černé, jenž má na kontě zatím dvě jarní plichty (na podzim zvítězili Vyšebrodští 2:1). O vzkříšení nadějí na záchranu se bude dnes pokoušet hornoplánská Smrčina v derby s béčkem krumlovského Slavoje. Domácí mají rivalovi z okresního města oplácet podzimní porážku 0:4.

Před svými fandy vyběhnou zítra na trávník průběžně pátí Frymburští, kteří přivítají osmé Trhové Sviny.

Okresní soutěže: Tahákem třetího jarního pokračování přeboru je dnešní partie průběžně druhých Malont s bod ztrácející a v tabulce čtvrtou Zlatou Korunou. Pátý Kájov rovněž dnes hostí třetí FC Vltava, lídr z Chvalšin zavítá zítra na hřiště nebezpečného béčka FK Nová Ves/ Brloh.

V soutěži je tahákem zítřejší souboj druhého Benešova s prvním Světlíkem.